جلسه درمانی برای مسکن مهر لرستان/استاندار:از روند کار ناراضی هستم

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه شورای مسکن استان عصر چهارشنبه در محل دفتر استاندار لرستان برگزار شد که پرداختن به ریز و درشت مشکلات مسکن مهر استان از سوی مدیرکل راه و شهرسازی استان باعث واکنش استاندار لرستان شد.

ابتدا مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای تکمیل واحدهای مسکن مهر در استان ارائه داد و به مشکلات برخی واحدهای مسکن مهر اشاره کرد.

توقف عملیات آماده سازی مسکن مهر ازنا توسط شهرداری

شهرام ملکی به مشکل اداره کل راه و شهرسازی استان با شهرداری ازنا در خصوص نحوه آماده سازی واحدهای مسکن مهر در این شهرستان اشاره کرد و گفت: در شهرستان ازنا همه واحدهای مسکن مهر به متقاضیان تحویل داده شده و مردم انتظار دارند بحث آماده سازی که به شهرداری این شهرستان واگذار شده است تعیین تکلیف شود.

وی افزود: اداره کل راه و شهرسازی استان برای آماده سازی این واحدها با شهرداری ازنا قرارداد سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی منعقد کرده و اکنون این پروژه بین ۶۵ تا ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

ملکی به توقف عملیات آماده سازی مسکن مهر ازنا توسط شهرداری اشاره کرد و ادامه داد: اگر شهرداری ازنا تمایلی به ادامه کار ندارد می توان ادامه کار را به پیمانکاری دیگر واگذار کرد لذا از شهردار ازنا تقاصا داریم این پروژه را هر چه زودتر تعیین تکلیف کند.

شهردار ازنا: توان مالی ادامه کار را نداریم

شهردار ازنا با اشاره به اینکه برای تکمیل پروژه آماده سازی مسکن مهر این شهرستان باید یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان دیگر به قرارداد اضافه شود، بیان داشت: مطابق یک مصوبه در شورای اداری مقرر شد این مبلغ از سوی مسکن وشهرسازی یا معاونت عمرانی استان به شهرداری پرداخت شود.

کریم احمدی افزود: تا کنون این مصوبه اجرایی نشده است و شهرداری توان ادامه کار را ندارد زیرا هزینه های ساخت و ساز از سال ۹۲ که این قرارداد منعقد شده است تا کنون بسیار بالاتر رفته است.

وی با بیان اینکه شهرداری ازنا موافق واگذاری پروژه به پیمانکار دیگری نیست، ادامه داد: اگر راه و شهرسازی نمی تواند این ۱.۵ میلیارد تومان را پرداخت کند قیر مورد نیاز برای آماده سازی را تامین کند تا ما بقیه کار را ادامه دهیم.

راه حل استاندار

در این جلسه و به دستور استاندار لرستان مقرر شد قرارداد اداره کل راه و شهرسازی استان با شهرداری ازنا برای اجرای پروژه آماده سازی مسکن مهر ازنا فسخ و ضمن معرفی پیمانکار جدید ظرف دو ماه این پروژه آماده بهره برداری شود.

مشکل انشعاب آب و برق ۲۰۰ واحد مسکن مهر

مدیرکل تعاون،کار ور فاه اجتماعی استان نیز در این جلسه به مشکل مشکل انشعابات در ۲۰۰ واحد مسکن مهر شهرستان پلدختر اشاره کرد و گفت: بیش از ۲۰۰ واحد مسکن مهر در پلدختر آماده تحویل بوده که تنها مشکل آن ها نبود محوطه سازی و نصب انشعابات است.

علی آشتاب افزود: با توجه به اینکه متقاضیان این واحدها حق انشعاب خود را پرداخت کرده اند از دستگاه های خدمات رسان درخواست می شود هر چه زودتر نسبت به نصب انشعابات این واحدها اقدام کنند.

به دستور استاندار لرستان مصوب شد دستگاه های خدمات رسان در اسرع وقت نسبت به نصب انشعابات ۲۰۰ واحد مسکن مهر پلدختر اقدام شود.

استاندار: برخی مشکلات مسکن مهر با گرفتن جلسه حل نمی شود

با توجه به اینکه مدیرکل راه و شهرسازی لرستان در جلسه شورای مسکن استان سایر جزئیات ومشکلات مربوط به تعیین تکلیف واحدهای مسکن مهر را مطرح می کرد این موضوع باعث واکنش استاندار لرستان شد تا در اینباره بگوید: برخی مشکلات مسکن مهر با گرفتن جلسه حل نمی شود.

هوشنگ بازوند از فعالیت اداره کل راه وشهرسازی استان برای پی گیری و رفع مشکلات مسکن مهر در استان انتقاد کرد و گفت: امروز از عملکرد مدیرکل راه و شهرسازی استان در خصوص پروژه های مسکن مهر ناراضی هستم.

وی با بیان اینکه قرار نیست در جلسه شورای مسکن استان به جزئیات این طرح پرداخته شود، افزود: اگر بنا باشد این جزئیات در جلسه شورای مسکن مطرح شود نمی توانیم به جمع بندی برسیم.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه باید کار ساخت واحدهای مسکن مهر در استان تا پایان سال به اتمام برسد، افزود: بنا بود تا پایان سال ۹۵ تعداد ۱۰ هزار واحد باقی مانده مسکن مهر در لرستان تکمیل شوند که با این شیوه نمی توانیم هزار واحد را به اتمام برسانیم.

همتی برای اتمام واحدهای مسکن مهر وجود ندارد

بازوند با بیان اینکه انگار هیچ همتی برای اتمام واحدهای مسکن مهر وجود ندارد، ادامه داد: با دیدن این وضعیت حتی به گرفتن یک پیمانکار جدید به جای اداره کل راه و شهرسازی برای تعیین تکلیف پروژه های مسکن مهر فکر کردم.

وی با اشاره به اینکه به نظر می رسد در شش ماه اول سال تنها باید به دنبال گرفتن مجوزهای لازم برای اجرای مسکن مهر باشیم، گفت: مطمئن هستم در جلسه بعدی شورای مسکن استان مجدد باید همین حرف ها را مطرح کنیم و به این جزئیات بپردازیم.

بنابر این گزارش، در این جلسه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مکلف شد بدون در نظر گرفتن توزیع شهرستانی نسبت به تامین یک سوم اعتبارات مربوط به پروژه های روبنایی مسکن مهر که کاربری عمومی دارند از قبیل، ساخت مدرسه، مسجد، کلانتری و... اقدام کند.

همچنین مقرر شد در جلسه آینده شورای مسکن استان میزان پیشرفت فیزیکی ۱۰ هزار واحد باقی مانده مسکن مهر در استان و نحوه توزیع وتحویل آن ها آورده شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جلسه درمانی برای مسکن مهر لرستان/استاندار:از روند کار ناراضی هستم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات





جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات



{literal} {/literal}
X