خروج از اتحادیه اروپا، انگلیس را در برابر تروریسم آسیب پذیرتر می كند

به گزارش نشریه انگلیسی «ساندی تایمز» سر «جان ساورز» كه در سال 2014 از ریاست سازمان اطلاعات خارجی انگلیس (ام ای 6) كناره گیری كرد و «جاناتان ایوانز» كه تا سال 2013 رئیس سازمان اطلاعات داخلی (ام ای 5) بود، هشدار دادند كه خروج انگلیس تبادل اطلاعات امنیتی بین انگلیس و كشورهای همسایه آن را تضعیف خواهد كرد.
این دو مقام انگلیسی در مقاله ای كه روز یكشنبه در این نشریه منتشر شد، نوشتند: مبارزه با تروریسم یك فعالیت گروهی است و اتحادیه اروپا بهترین چارچوب در دسترس است و هیچ كشوری نمی تواند به تنهایی در چنین مبارزه ای پیروز شود.
ساورز و ایوانز افزودند: همكاری اطلاعاتی جدید بر پایه تبادل داده های گسترده است و انگلیس در صورتی كه دیگر عضوی از اتحادیه اروپا نباشد، با محدودیت هایی در كسب اطلاعات مواجه خواهد شد.
این دو مقام اطلاعاتی گفتند، نگرانی آنها درباره همه پرسی ماندن یا خروج انگلیس از اتحادیه اروپا فراتر از مسائل امنیتی است و حذف انگلیس به عنوان یكی از قدرت های اصلی نظامی اروپا، در این قاره اختلال ایجاد خواهد كرد.
آنها همچنین در این مقاله آورده اند: اگر انگلیس، اتحادیه اروپا را ترك كند تاثیر آن در بی ثبات كردن این اتحادیه كه تاكنون با مشكلات اقتصادی و تهدیدات روسیه مواجه بوده است، عمیق خواهد بود. خروج لندن همچنین دشمنان دمكراسی را بسیار مشعوف خواهد كرد و ارزیابی ما نشان می دهد كه تهدید واقعی چنین بی ثباتی می تواند به تجزیه اتحادیه اروپا و بازگشت بی ثباتی به این قاره منتهی شود.
«دیوید كامرون» نخست وزیر انگلیس اولین بار در سال 2013 خواستار انجام اصلاحاتی در شرایط عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا شد و اعلام كرد تصمیم گیری در خصوص ماندن در اتحادیه اروپا را بر عهده مردم این كشور می گذارد.
وی پس از دو سال چانه زنی موفق شد تا موافقت رهبران اتحادیه را با ارائه برخی امتیازات برای ماندن كشورش در این اتحادیه به دست آورد و پس از آن اعلام كرد كه همه پرسی موسوم به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) در 23 ژوئن (سوم تیر) برگزار می شود.
اروپام**9158**1517

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خروج از اتحادیه اروپا، انگلیس را در برابر تروریسم آسیب پذیرتر می كند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X