سیاست دو گانه فرانسه در قبال مهاجران؛ پلیس حكم قضایی داد/ وزیر مسكن متاسف شد

به گزارش ایرنا، دادگاه اداری پاریس 29 آوریل (10 اردیبهشت) دستور تخلیه دبیرستان متروكه «ژان ژوره» در شمال شرقی پاریس را كه 300 مهاجر افغان، یمنی، سودانی، اریتره ای و سومالیایی 22 آوریل (3 اردیبهشت) در آن سكنی گزیده بودند، ظرف 72 ساعت داد و آن را «اشغال» این دبیرستان خواند و پلیس نیز چهارشنبه گذشته برای اجرای حكم وارد عمل شد.
پلیس برای متفرق كردن ده ها معترضی كه مقابل دبیرستان ژان ژوره در منطقه 19 پاریس، زنجیره انسانی تشكیل داده بودند از گاز اشك آور استفاده كرد و در نهایت آوارگان را بیرون راند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس، وزیر مسكن فرانسه روز گذشته (شنبه) در نامه ای به موسسات حمایت از مهاجران برای دعوت از آنها در نشستی با موضوع پذیرش آوارگان و مهاجران، نوشت: تخلیه دبیرستان «ژان ژوره» در پاریس در وضعیت رضایت بخشی صورت نگرفت و از این بابت عمیقا متاسفم.
در این نامه با عنوان این مساله كه «ارتباط مبتنی بر اعتماد میان دولت، مسئولان شهر پاریس، مهاجران و موسسات فعال در كمك به این افراد، بیش از هر زمان دیگری لازم است»، از موسسات دعوت شده است در «نشست كاری» آتی با «فعالان مسئول اسكان فوری و پذیرش مهاجران در استان ایل دو فرانس» شركت كنند.
در این نامه آمده است: برای مقابله با نیازهایی كه در حال افزایش است، باید از اكنون رویكرد خود را مورد بازبینی قرار دهیم و از استانداری ها بخواهیم امكانات ایجاد اماكنی برای افزایش ظرفیت اسكان مهاجران را شناسایی كنند.
وزیر مسكن فرانسه در حالی از پیشنهادات جدید برای توزیع آوارگان در سراسر فرانسه و رسیدگی به این مساله به ویژه در استان ایل دو فرانس كه پاریس در آن قرار دارد، سخن می گوید كه پایتخت فرانسه در یك سال، شاهد حدود 20 مورد تخلیه اردوگاه آوارگان بوده است.
امانوئل كوس از كنشگران با سابقه محیط زیست در این نامه نوشت: فرانسه باید پناهندگی را به همه متقاضیان ارائه كرده و به شایستگی آنان را بپذیرد.
وی همچنین از «تسهیل دسترسی همه پناهجویان پذیرفته شده در فرانسه به مسكن و تقویت حمایت از آنان» دفاع كرد.
به گزارش ایرنا، دو روز پیش از تخلیه دبیرستان ژان ژوره پاریس، پلیس فرانسه اردوگاه مهاجران در منوریل «استالینگراد» پاریس را از بیش از یك هزار و 600 آواره و مهاجر تخلیه كرده بود.
در ماه های اخیر، اردوگاه مهاجران «شاپل» در پاریس نیز به دستور دولت تخلیه شد. این در حالی است كه دولت فرانسه در اواخر ژانویه (بهمن) نیز دستور تخلیه و تخریب بخش جنوبی اردوگاه «جنگل» در بندر «كاله» در شمال فرانسه را صادر كرد.
سازمان های حمایت از حقوق آوارگان و مهاجران، بارها با محكوم كردن رای تخلیه اردوگاه ها كه هر بار به بهانه ای چون امنیت ساكنان، وضع نامساعد بهداشتی و شیوع بیماری های واگیردار صورت می گیرد، اعلام كرده اند عملیات اسكان مجدد ساكنان اخراج شده از این اردوگاه ها بدرستی صورت نمی گیرد.
اروپام ** 9053**1485**1572

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سیاست دو گانه فرانسه در قبال مهاجران؛ پلیس حكم قضایی داد/ وزیر مسكن متاسف شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X