شرایط دستگاه‌های اجرایی برای انتشار صکوک اسلامی تعیین شد

مجلس شورای اسلامی به منظور تامین نظر شورای نگهبان از لایحه بودجه 95 کل کشور شرایط دستگاه‌های اجرایی برای انتشار صکوک اسلامی را مشخص کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، در بند الحاقی 2 از تبصره 5 این لایحه عبارت "به استثنای انفال و اموال دستگاه‌های زیر نظر مقام معظم رهبری" قبل از عبارت " به منظور انتشار صکوک اسلامی "اضافه شد.

بند الحاقی تبصره 5 لایحه بودجه 95 کل کشور دستگاه‌های اجرایی را موظف می‌کرد به منظور انتشار صکوک اسلامی نظیر ارزیابی توسط کارشناسان رسمی، شناسایی، تعیین و تغییر بهره بردار، واگذاری و هر گونه نقل و انتقال یا فروش اموال مذکور اقدام کند.

شورای نگهبان در ایراد خود از این بند الحاقی از تبصره 5 لایحه بودجه اظهار داشت که از آنجا که روشن نیست مقصود از دارایی‌ها و اموال دولت چه نوع اموالی است و آیا شناسایی اموالی مانند انفال می‌شود یا خیر و همچنین آیا دستگاه‌های اجرایی مورد نظر شامل نهادهای زیر نظر مقام معظم رهبری و نیز دستگاههای غیر قوه مجریه می‌شود یا خیر؟ و ابهام دارد؛ علاوه بر این مشخص نیست این اموال در آثار انتشار صکوک اسلامی چه نقشی دارند، بعلاوه باید روشن شود آیا وزارت اقتصاد به تنهایی اختیار نقل و انتقال و تغییر بهره بردار را دارد یا خیر؟

به گزارش ایسنا، بر اساس این ایراد از شورای نگهبان مجلس شورای اسلامی نسبت به اصلاح بند الحاقی تبصره مذکور اقدام کرده و انفال و اموال دستگاه‌های زیر نظر مقام معظم رهبری را مستثنی کرد.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شرایط دستگاه‌های اجرایی برای انتشار صکوک اسلامی تعیین شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X