دولت مجاز به پرداخت بدهی‌های خود به بخش‌های خصوصی و تعاونی شد

مجلس شورای اسلامی به منظور تامین نظر شورای نگهبان از لایحه بودجه 95 کل کشور در مصوبه‌ای به دولت اجازه داد تا بدهی‌های خود را از طریق واگذاری‌ سهام شرکت‌های دولتی به بخش‌های خصوصی و تعاونی پرداخت کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به رفع ایرادات شورای نگهبان از لایحه 95 کل کشور، بند الف از تبصره 2 را به این نحو اصلاح کرد که براساس آن به دولت اجازه داده می‌شود در سال 1395، مصارف مربوط به واگذاری بنگاه‌های دولتی موضوع جزء 2 بند د سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی را از طریق این قانون و بدهی خود به بخش‌های خصوصی و تعاونی و نهادهای عمومی غیر دولتی را از محل واگذاری سهام و سهم الشرکه متعلق به دولت و موسسات و شرکت‌های دولتی به استثنای موارد مندرج در جزء 2 بند د سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی از طریق این قانون پرداخت کند.

همچنین بند د تبصره 2 حذف و منابع و مصارف موضوعه این بند در ردیف درآمدی 310801 جدول شماره 5 این قانون لحاظ شده است.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دولت مجاز به پرداخت بدهی‌های خود به بخش‌های خصوصی و تعاونی شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X