سامانه بانک اطلاعاتی بانوان خراسان جنوبی راه‌اندازی می‌شود

مژگان شریفی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی با اشاره به راه‌اندازی سامانه بانک اطلاعاتی بانوان استان گفت: راه‌اندازی سامانه بانک اطلاعاتی جامع در دستور کار است و امیدواریم این سامانه نهایی شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، مژگان شریفی ظهر امروز در کمیته تخصصی اشتغال در حوزه زنان و خانواده استان اظهار داشت: برای راه اندازی مرکز توانمندسازی بانوان که در خوسف افتتاح شده بالغ بر 150 میلیون ریال اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به مصوبات این طرح افزود: همچنین برنامه آموزشی برای بیش از 50 نفر از زنان سرپرست و بد سرپرست خانوار از مصوبات این طرح است که آموزش‌هایی در زمینه‌های قالیبافی، گلین بافی و غیره به افراد داده می‌شود.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: در خراسان جنوبی در حوزه اقتصاد مقاومتی و توسعه کارآفرین و اشتغال برنامه‌های خوبی در زمینه همدلی دولت و ملت انجام شده است.

شریفی با بیان اینکه مرکز توانمندسازی زنان بشرویه نیز بعد از ماه رمضان افتتاح می‌شود، تصریح کرد: این دومین مرکز توانمندسازی زنان در خراسان جنوبی است و همچنین این مرکز در سال 95 در شهرستان قاین نیز اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به هدف از تشکیل کمیته اشتغال اظهار داشت: هدف از تشکیل این کمیته افزایش توانمندسازی زنان در حوزه‌های کارآفرینی است و همچنین در این کمیته توانمندسازی خانواده را محور کار قرار دادیم.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی با اشاره به راه اندازی سامانه بانک اطلاعاتی خاطرنشان کرد: راه اندازی سامانه بانک اطلاعاتی جامع در دستور کار است و امیدواریم این سامانه نهایی شود.

شریفی یادآور شد: در سال گذشته خراسان جنوبی در بحث صندوق‌های خرد زنان روستایی توانمند بوده است و محور سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیز از برنامه‌های اقتصادی بوده است.

وی با اشاره به میزان جمعیت استان افزود: 50 درصد از جمعیت استان را مردان و 49.7 درصد را زنان تشکیل می‌دهند و جمعیت زنان شهری 56 درصد و جمعیت زنان روستایی 44 درصد است و همچنین 45 درصد دانشجویان دختر هستند.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه نرخ اشتغال در استان 92.6 درصد است بیان کرد: نرخ مشارکت اقتصادی نیز 17.1 درصد است و یکی از دغدغه‌های استان زنان سرپرست خانوار هستند.

شریفی تصریح کرد: در خراسان جنوبی 72.2 درصد اشتغال زنان وجود دارد و همچنین تعداد 37 سازمان‌های مردم نهاد فعال در خراسان جنوبی وجود دارد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سامانه بانک اطلاعاتی بانوان خراسان جنوبی راه‌اندازی می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X