تاکسی تلفنی بدون راننده!

شرکت جنرال موتورز در همکاری با شرکت "لیفت" در حال آزمایش نوعی از شورلت های مخصوص بدون راننده هستند تا به عنوان تاکسی از آنها استفاده شود.

بخش اجتماعی تبیان

تاکسی

شرکت جنرال موتورز در همکاری با شرکت "لیفت" در حال آزمایش نوعی از شورلت های مخصوص بدون راننده هستند تا به عنوان تاکسی از آنها استفاده شود. لیفت (Lyft) و اوبر (Uber) دو شرکت هستند که با استفاده از اپلیکیشن تلفن همراه، کار حمل و نقل مسافر را انجام می دهند. این شرکت ها باکسانی که مایل هستند با ماشین خود حمل و نقل مسافر انجام دهند، قرارداد دارند.

شرکت لیفت موفق شده نظر جنرال موتورز را جلب کند تا اولین تاکسی تلفنی های بدون راننده را در یکی از شهرهای آمریکا راه بیاندازد.

همزمان، کافیست مشتری اَپ را نصب کند و با دادن اطلاعات اولیه، مشترک شود. بعد، هر بار که نیاز به تاکسی داشته باشد، روی اپلیکیشن، نزدیک ترین ماشین طرف قرار داد شرکت را می تواند انتخاب کند. کلیه داد و ستد هم از طریق همین اپلیکیشن انجام می شود. هرچند این خدمات تاکسی نیست، اما خدماتی مشابه تاکسی تلفنی های سابق می دهند و در ایران برخی رسانه ها به آن، "سامانه همسفری" می گویند.

این دو شرکت رقابت شدیدی هم با هم دارند. اکنون شرکت لیفت موفق شده نظر جنرال موتورز را جلب کند تا اولین تاکسی تلفنی های بدون راننده را در یکی از شهرهای آمریکا راه بیاندازد. نام نخستین شهری که این تاکسی در آنجا آزمایش می شود محرمانه مانده است. جنرال موتورز ۵۰۰ میلیون دلار در شرکت لیفت سرمایه گذاری کرده است. شرکت جنرال موتورز از دو سال پیش روی این طرح کار کرده است.


منبع : خبر انلاین

[ منبع این خبر سایت تبیان-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تاکسی تلفنی بدون راننده!» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X