رقابت 59 هزار دانش آموز لرستاني در جشنواره جابرابن حيان

باقر توكلي روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود :اين جشنواره در سه محور پروژه هاي دانش آموزي آزمايش ،نمايش علمي و تحقيق دانش آموزي برگزارمي شود .
وي بيان كرد : آثار دانش آموزان سطوح چهارم ،پنجم ششم ابتدايي استان در راستاي برگزاري اين جشنواره جمع آوري شده است.
وي ادامه داد : در حال حاضر 90 هزار دانش آموز درپايه هاي چهارم ،پنجم و ششم ابتدايي استان مشغول تحصيل هستند كه از اين مجموع 59 هزار دانش آموز در اين جشنواره شركت داشته است .
وي گفت : 168 طرح در اين جشنواره ارايه خواهد واين در حالي است كه هر طرح توسط سه دانش آموز تهيه شده است و در مجموع 504 دانش آموز درساخت اين طرح ها شركت داشته است .
توكلي گفت :تربيت دانش آموز خلاق يكي از اهداف برگزاري جشنواره جابربن حيان است كه دانش آموزان در طول اجراي اين تحقيق و بررسي ، مهارت هاي زندگي را نيز ياد مي گيرند.
وي اظهار كرد : اين دانش آموزان در قالب يك هزار آموزشگاه با انجام پروژه هاي طبقه بندي، آزمايش ، نمايش علمي وطراحي وساخت تلاش مي كنند تا در كنار يادگيري هاي متداول ، تحقيق و پژوهش علمي را تجربه كنند.
توكلي در ادامه به نقش مهم و تاثير گذار معلمان در پرورش روحيه تحقيق و پژوهش در دانش آموزان اشاره كرد و گفت : معلمان و والدين مهمترين اركان تاثير گذار در فرايند اجرا و تحقق اهداف جشنواره جابر بن حيان به شمار مي روند چراكه ميزان بهره مندي دانش آموز از فرصت هاي آموزشي مورد نظر اين جشنواره به طور مستقيم با ديدگاه ها و عملكرد معلمان ووالدين در اين رابطه پيوستگي دارد .
وي ادامه داد : جشنواره علمي جابرابن حيان مانند ساير جشنواره هاي علمي در سطوح مختلف آموزشگاهي، منطقه اي، استاني وكشوري برگزارمي شود.
در حال حاضر 320 هزاردانش آموز و 45 هزار فرهنگي تحت پوشش آموزش و پرورش لرستان قرار دارد.
7274/6001

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رقابت 59 هزار دانش آموز لرستاني در جشنواره جابرابن حيان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X