«مركز اركسترها» عهده دار اركسترهای سمفونیك تهران و ملّی شد

به گزارش روز یكشنبهٔ گروه فرهنگی ایرنا، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل اركسترها، چهارمین جلسهٔ شورای هنری اركسترها دیروز با حضور اكثریت اعضا و به ریاست محمد سریر در تالار تشریفات تالار وحدت برگزار شد.
در این جلسه كلیات قرارداد نوازندگان و ساختار سازمانی پیشنهادی بنیاد رودكی برای مدیریت اركسترها، تحت عنوان «مركز اركسترها»، كه اركان آن شامل رئیس مركز، مشاوران و شورای هنری، كمیتهٔ فنی كارشناس تدوین برنامه و واحد اجرایی است، مورد تأیید اكثریت اعضا قرار گرفت.
همچنین بر اساس تصمیم گیری شورای هنری اركسترها، مقرر شد بنیاد رودكی برای ارتقای سطح كیفی اركسترها، مقدمات اعزام 12 نفر نوازندهٔ جوان ایرانی به كشور ایتالیا برای همكاری با اركستر جوانان جهان را فراهم كند. از دیگر مصوبه های جلسهٔ یادشده، برگزاری تور كنسرت شهرهایی چون اصفهان و شیراز در سال جاری است.
با تصویب كلیات قرارداد نوازندگان، بنیاد رودكی از تاریخ 19/2/95 آمادگی دارد نسبت به انعقاد قرارداد نوازندگان واجد شرایط و مورد تأیید شورای هنری اقدام كند.
لازم به یادآوری است كه از جمله وظیفه های شورای هنری اركسترها، عبارت است از: بررسی تصویب و نظارت بر حسن اجرای همه فعالیت ها و برنامه های سالانهٔ اركستر؛ انتخاب نوازندگان، رهبران، سولیست ها و خوانندگان؛ تعیین حقوق و مزایای اعضای اركستر؛ تهیه و تدوین شاخص های كمّی و كیفی؛ و انتخاب و ارزیابی رهبران و سولیست های مهمان.
علی رهبری و فرهاد فخرالدینی، رهبران دو اركستر سمفونیك تهران و موسیقی ملّی ایران، با ابراز مخالفت نسبت به شورایی شدن ادارهٔ این دو اركستر، اعتراض خود را نسبت به این تصمیم گیری اعلام كرده اند؛ به گونه ای كه فخرالدینی در گفتگو با یكی از رسانه ها اعلام كرد كه با این وضعیت دیگر رهبری اركستر موسیقی ملی را عهده دار نخواهد بود.
فراهنگ**3067**1569

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان ««مركز اركسترها» عهده دار اركسترهای سمفونیك تهران و ملّی شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X