شهردار گرگان: طرح تله كابين ناهارخوران به زودي اجرايي مي شود

به گزارش روز يكشنبه ايرنا، حسين صادقلو در دويست و هشتادومين جلسه علني شوراي اسلامي شهر گرگان، افزود:
در سازمان جنگل ها با وجود موافقت معاون وزير جهاد كشاورزي و رييس اين سازمان با اجراي طرح تله كابين ناهارخوران ، اما معاون امور جنگل ها و مراتع با اين طرح مخالف است.
وي اضافه كرد: در اين خصوص تاكنون نشست هاي متعددي با مدير كل منابع طبيعي استان و معاونت امور جنگل هاي كشور در دفتر معاون امور هماهنگي عمراني استاندار گلستان برگزار شده، اما به علت اين مخالفت ها به نتيجه نرسيده است.
صادقلو همچنين با بيان اينكه معاون امور جنگل ها مي گويد كه اگر بنا به تاسيس تله كابين باشد، ما خود با همكاري بخش خصوصي اين كار را انجام مي دهيم، افزود: اين درحالي است كه منابع طبيعي تاكنون در هيچ مكاني از كشور به اين شيوه سرمايه گذاري نكرده است.
وي ادامه داد: پس از پيگيري و برگزاري نشست هاي مختلف، استاندار گلستان در ديدار با رييس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخيزداري كشور، نظر موافق وي را گرفت و در اين خصوص تيمي از افراد متخصص و كارشناس از سوي شخص رياست سازمان براي بررسي موضوع طي هفته گذشته به اين استان آمدند.
شهردار مركز گلستان افزود: اين تيم ابتدا به بررسي راه اندازي تله كابين در منطقه كبودوال شهرستان علي آباد پرداخت و به اتفاق جمع براساس نظرات تخصصي و كارشناسي اين مكان بطور كامل رد شد، اما با بررسي منطقه، براي راه اندازي تله كابين از سايت قوري ناهارخوران گرگان به عنوان پايه و ايستگاه مبداء و منطقه عرصه اي سفيدچشمه در جنوب جنگل ناهارخوران موافقت كردند.
صادقلو با اشاره به اين كه مسير قبلي طرح از سايت قوري به سمت شرق و فاصله كوتاه تري بود، گفت: از سوي ديگر با مدير عامل شركت عمران مسكن نمك آبرود كه اكنون معاون بنياد مستضعفان و جانبازان است، رايزني هايي صورت گرفته تا در كار مطالعات اوليه و مشاوره همكاري داشته باشند و نيز استاندار گلستان در نامه اي براي رييس بنياد خواسته است كه از سوي معاونت گردشگري، تفريحي و توريستي بنياد ،امكان سرمايه گذاري در اين بخش فراهم شود.
پارك جنگلي و گردشگري ناهارخوران گرگان واقع در حدود هشت كيلومتري از مركز اين شهر، از هواي مطبوع و ملايمي در مقايسه با ديگر مناطق شهر برخوردار است.
طي سال هاي گذشته با گسترش شهر و افزايش جمعيت، فاصله بين مركز شهر و ناهارخوران به خياباني عمومي و پررفت و آمد تبديل شده و اكنون يكي از خيابان هاي طولاني و اصلي گرگان است.
اين خيابان كه به جاده ناهارخوران مشهور بوده، به مسيري براي پياده روي و نيز تفريح مردم نيز تبديل شده است.
شهردار گرگان همچنين افزود كه بنا داريم بخشي از طرح هاي سرمايه گذاري شهر گرگان در بخش هاي گردشگري و تفريحي را با همكاري و سرمايه گذاري بنياد مستضعفان و جانبازان انجام دهيم.
به گفته وي هم اينك طرح متعددي در سطح شهر گرگان در حال انجام است و براي شتاب بخشي در امور پيمانكاران، قراردادهاي تا سقف پنج ميليارد ريال به شهرداران مناطق تفويض اختيار شده است تا امور مربوط به اين بخش بدون بروكراسي اداري انجام شود.
شهردار گرگان يادآور شد: كار مطالعاتي 2 پروژه روگذر و زيرگذر در ابتداي ورودي گرگان در قسمت شرقي و كمربندي اين شهر نيز به پايان رسيده و به زودي كلنگ آغاز عمليات اجرايي آنها به زمين زده مي شود.
صادقلو گفت: در ضلع شرقي شهر گرگان واقع در بلوار جرجان - تقاطع بلوار كاشاني، پروژه تقاطع غيرهمسطح سه طبقه را در سه فاز اجرا خواهيم كرد كه در فاز اول پروژه زيرگذر در مسير شرق به غرب و بالعكس انجام خواهد شد و فاز دوم مربوط به پل همسطح و ميدان اين تقاطع مي باشد و فاز سوم نيز بعد از بازگشائي بلوار 'نيايش' (مقابل بلوار كاشاني)، پل روگذر به منظور اتصال اين دو بلوار (كاشاني نيايش) به اجرا در خواهد آمد.
وي ادامه داد: دومين طرح مربوط به تقاطع غيرهمسطح كمربندي گرگان واقع در مقابل دامپزشكي خواهد بود كه بار ترافيكي در ميدان مفتح، 60 متري افسران را كاهش خواهد داد و اميد داريم اين طرح هابا توجه به تخصيص اعتبارات لازم، همچون پروژه هاي تقاطع غيرهمسطح صياد شيرازي، گلشهر و ميدان معلم به موقع به بهره برداري برسد.
شهردار گرگان در ادامه با يادآوري اين كه يك سال ديگر به پايان عمر كاري شورا و شهردار كنوني مانده است، بر تلاش بيشتر اين دو مجموعه و تعامل آنان در جهت تامين رضايت شهروندان تاكيد كرد.
زهرا نورا رييس شوراي اسلامي شهر گرگان نيز به بيان مهمترين رخدادهاي هفته جاري پرداخت و اعضاي شورا انتخاب شهرداري گرگان را به عنوان نمونه استاني تبريك گفتند.
3014/1648

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شهردار گرگان: طرح تله كابين ناهارخوران به زودي اجرايي مي شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X