صداوسیما خبر داد: افزایش مخاطبان شبکه های مختلف تلویزیون

کیهان نوشت:براساس آخرین آمار منتشر شده از سوی مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسیما میزان بینندگان تلویزیونی در سراسر کشور دو درصد و در تهران حدود پنج درصد افزایش داشته است.

با توجه به آمار ارائه شده در اين گزارش، شبكه يك سيما در سطح ملي بيشترين ميزان بيننده را در سال ۸۸ (۷۸ درصد) و كمترين مخاطب را در سال ۹۲ ( ۵۸/۶ درصد) تجربه كرده است. ولي آمارهاي سال گذشته در مركز از افزايش ۶۸/۶ درصدي بينندگان اين شبكه،در سراسر كشور خبر مي دهد.

در تهران نيز آمار بينندگان شبكه هاي تلويزيوني از افزايش ۹درصدي بينندگان شبكه يك خبر مي دهد.

شبكه دو سيما نيز در طول سال هاي ۸۸ تا ۹۳ با كاهش مخاطبان خود روبه‌رو بوده است، به طوري كه در طول اين سال‌ها ميزان بينندگان به مرور تا ۱۹/۱ درصد كاهش را نشان مي دهد. با مقايسه آمار دو ساله ۹۳ ( ۵۴/۹ درصد) و سال ۹۴ (۶۷ درصد) شاهد افزايش تقريبا ۱۳ درصدي مخاطبان اين شبكه هستيم.

با مطالعه آمار بينندگان شبكه هاي سه و چهار طي سال هاي ۹۳ و ۹۴ نيز به ترتيب افزايش ۴ و ۱۰ درصدي بينندگان ملاحظه مي شود. در ديگر شبكه‌ها نيز افزايش ۶ تا ۱۰ درصدي مشاهده مي‌شود.

اين تحقيق برگرفته از نظرسنجي هاي مركز پژوهش و سنجش افكار رسانه ملي است كه طي سال‌هاي ۸۸ تا ۹۴ انجام شده و در آن از جامعه آماري افراد بالاي ۱۱ سال نمونه‌گيري شده است.

[ منبع این خبر سایت الف-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صداوسیما خبر داد: افزایش مخاطبان شبکه های مختلف تلویزیون» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت الف-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X