معماری هرمزگان متناسب با فرهنگ و شرایط اقلیمی منطقه نیست

به گزارش خبرنگار مهر، پیروز حناچی عصر شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل جدید راه و شهرسازی هرمزگان که در سالن اجتماعات شرکت گاز برگزار شد، با بیان اینکه هرمزگان به عنوان استانی که در ورودی کشور قرار دارد نقش اساسی در توسعه و حمل و نقل کشور دارد بیان داشت: هرمزگان به دلیل دارا بودن تمامی ظرفیت های حمل و نقلی از جمله ریلی و دریایی اهمیت ویژه ای داشته که نقش تاثیرگذاری در اقتصاد کشور دارد.

وی با تاکید بر مسوول بودن همه در توسعه هرمزگان بیان داشت: این استان به دلیل شرایط اقلیمی نیازمند توجه به معماری منطبق با این جغرافیاست که در گذشته بخوبی از آن بهره گیری شده بود اما امروز شرایط به گونه ای دیگر است که باید اصلاح شود.

به گفته حناچی، در این مسیر همه باید به مسوولیت خود واقف بوده و تلاش کنند تا نهایت استفاده از ظرفیت موجود شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به تغییر مدیریت در راه و شهرسازی افزود: دستوان نیز در این مدت خدمات خوبی در مجموعه راه و شهرسازی انجام داد که در ادامه مسیر از تجربیات وی استفاده خواهد شد.

هرمزگان همیشه بستر ساز توسعه کشور بوده است

مدیرکل سابق راه و شهرسازی هرمزگان گفت: استان هرمزگان همیشه بستر ساز توسعه کشور بوده است.

فرشید دستوان در مراسم تکریم خود و معارفه مهندس شیری به عنوان مدیرکل جدید راه و شهرسازی افزود: این بستر به دلیل دارا بودن مرز آبی و مناطق ویژه اقتصادی رخ داده و با تلاش های صورت گرفته نقش عمده ای در توسعه کشور داشته است.

مدیرکل سابق راه و شهرسازی هرمزگان، مشارکت و همدلی در اجرای پروژه ها را رمز موفقیت مجموعه راه و شهرسازی دانست و گفت: این عوامل باعث شد تا پروژه ها با شتاب بیشتری پیش رود.

وی در ادامه به اقدامات انجام شده طی دو سال خدمت خود به عنوان مدیرکل راه و شهرسازی اشاره کرد و بیان داشت: در این مدت ۱۶۸ کیلومتر بزرگراه و ۴۳۰ کیلومتر راه  روستایی احداث و ۱۰۷ کیلومتر بهسازی راه اصلی و ۳۲۲ کیلومتر روکش آسفالت راه صورت گرفته است.

مدیرکل سابق راه و شهرسازی هرمزگان، همچنین به اقدامات انجام شده در حوزه مسکن اشاره کرد و گفت: به لحاظ ظرفیت ۳۲ هزار واحد مسکن مهر در شهرک پیامبر اعظم ایجاد شده است. شهرک پیامبر اعظم به لحاظ بزرگی دو برابر شهر میناب است که تلاش شده بخش اعظمی از متقاضیان مسکن مهر را در این شهرک ساکن کرد.

دستوان همچنین به ساماندهی بافت فرسوده در شهر بندرعباس اشاره کرد و گفت: اقدامات اجرایی برای ساماندهی این بافت انجام و تلاش شد اقدامات اجرایی اسناد مالکیت آن نیز به سرانجام برسد.

هرمزگان نیازمند توجه همه جانبه است

سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: با تلاش های صورت گرفته فعالیت های بزرگی در حوزه راه و شهرسازی صورت گرفته است.

مسعود دالمن در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل سابق و جدید راه و شهرسازی افزود: هرمزگان به دلیل شرایط خاص توسعه ای نیازمند توجه همه جانبه است که حوزه راه، مسکن و شهرسازی نیز یکی از این محورهاست.

وی با بیان اینکه بخش عمده ای از فعالیت های عمرانی در حوزه وزارتی راه و شهرسازی صورت می گیرد بیان داشت: هرمزگان در این حوزه یکی از استان های موفق بوده و پیشرفت های مورد انتظار را بر جای گذاشته است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معماری هرمزگان متناسب با فرهنگ و شرایط اقلیمی منطقه نیست» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X