مدیركل ورزش و جوانان كرمانشاه: 250 میلیارد ریال برای تكمیل مهمترین پروژه های نیمه تمام ورزشی نیاز داریم

مجتبی جوهری روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اكثر پروژه های مهم نیمه كاره ورزشی استان برای افتتاح و بهره برداری به حدود دو تا سه میلیارد ریال اعتبار نیاز دارند.
وی از استخر قهرمانی، سرسرای 6 هزار نفری، مجموعه ورزش های ساحلی، پیست اسكیت و دوچرخه سواری، چند سرسرای ورزشی و ... به عنوان مهمترین پروژه های نیمه كاره استان یاد كرد.

* سه سالن ورزشی در نیمه اول امسال به بهره برداری می رسد
جوهری در ادامه از افتتاح سه سالن ورزشی تا پایان نیمه اول امسال و از محل مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به استان خبر داد و گفت: سالن ورزشی شهرك پردیس، سالن ورزشی روستای ده پهن و سالن ورزشی (خانه كاراته) مسعود حجی زواره در شهرك كارمندان سالن هایی است كه سعی داریم تا هفته دولت آن ها را آماده بهره برداری و افتتاح نمائیم.
وی تاكید كرد: با بهره برداری از این طرح ها، صد درصد پروژه های ورزشی مصوبات سفر رهبری كه برای آن ها اعتبار در نظر گرفته شده در استان به بهره برداری رسیده اند.

** آخرین وضعیت استخر قهرمانی و سالن 6 هزار نفری دهكده المپیك
مدیركل ورزش و جوانان كرمانشاه همچنین اشاره ای نیز به آخرین وضعیت استخر قهرمانی و سالن 6 هزارنفری دهكده المپیك نیز داشت و گفت: استخر قهرمانی برای بهره برداری به 190 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد كه قرار شده 110 میلیارد ریال آن از طریق شركت توسعه و تجهیز اماكن ورزشی كشور و 70 میلیارد ریال نیز از طریق منابع استانی تامین شود.
جوهری گفت: اگر این اعتبار تامین شود استخر قهرمانی كه هم اكنون 60 درصد پیشرفت فیزیكی دارد تا پایان سال و یا تیرماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید كه البته پیشنهاد تامین اعتبار این پروژه در سفر آتی ریاست جمهوری ارائه خواهد شد.
وی در خصوص سالن 6 هزار نفری دهكده المپیك نیز گفت: كار احداث این سالن به خوبی در حال انجام است و با اعتبار خوبی هم كه دارد پیشبینی می شود تا 6 ماه پس از استخر قهرمانی و احتمالا تا پایان سال 96 به بهره برداری برسد.

** مجموعه بازی های ساحلی دهكده المپیك راه اندازی می شود
مدیركل ورزش و جوانان كرمانشاه همچنین از طراحی مجموعه ای در دهكده المپیك كرمانشاه برای بازی های ساحلی خبر داد و گفت: تقریبا زیرساخت های این مجموعه شامل طراحی زمین، جدول گذاری، سرویس های بهداشتی و ... انجام شده و در مرحله بعد باید اقدام به فنس كشی دور زمین مسابقه و ماسه ریزی كنیم.
جوهری خاطرنشان كرد: با فنس كشی دور زمین و ماسه ریزی، زمین های مجموعه قابل استفاده خواهند شد و در مراحل بعدی می توان نسبت به ایجاد سكوی تماشاگر اقدام كرد.
وی با بیان اینكه اتمام این مجموعه در سال جاری یكی از اولویت های اداره كل ورزش و جوانان كرمانشاه است، گفت: در دو زمین ساحالی طراحی شده می توان انواع ورزش های ساحلی نظیر فوتبال، والیبال، كبدی و ... را در آن ها برگزار كرد.
جوهری گفت: سال گذشته كه برای تكمیل و بهره برداری از مجموعه بازی های ساحلی پنج میلیارد ریال اعتبار درخواست شده بود تنها یك میلیارد ریال آن تخصیص یافت اما تلاش می كنیم تا پایان سال این مجموعه را به بهره برداری برسانیم.

** نبود حمایت كننده مالی در استان به دلیل نبود بنگاه های اقتصادی قوی است
مدیركل ورزش و جوانان كرمانشاه در ادامه صحبت های خود نبود حمایت كننده مالی در ورزش را یكی از مشكلات پیش روی ورزش استان خواند و افزود: دلیل این مشكل نبود بنگاه های اقتصادی قوی در استان است.
وی گفت: به عنوان نمونه در استان هایی مثل اصفهان و تبریز بخش خصوصی در ورزش سرمایه گذاری زیادی نكرده است اما وجود شركت های دولتی و نیمه دولتی نظیر ذوب آهن و سپاهان در اصفهان و تراكتورسازی در تبریز باعث شده آن ها در ورزش و بخصوص رشته فوتبال كه طرفداران زیادی دارد موفق باشند.
جوهری خاطرنشان كرد: از سوی دیگر در خیلی از استان ها شهرداری ها سرمایه گذاری خوبی روی بخش ورزش داشته اند كه متاسفانه این رویكرد در استان كرمانشاه دیده نمی شود.
وی در ادامه از دیدگاه مثبت استاندار كرمانشاه نسبت به مقوله ورزش نیز سخن گفت و افزود: ایشان بر ورود بخش خصوصی و نیمه دولتی به بحث ورزش تاكید داشته و از همین رو درصددیم تا به یك برنامه ریزی صحیح تعدادی از دستگاه ها را كه برای سرمایه گذاری در ورزش محدودیت قانونی ندارند را وارد این حوزه كنیم.

** امسال در لیگ برتر كشتی تیمداری می كنیم
مدیركل ورزش و جوانان كرمانشاه یادآور شد: با رایزنی های صورت گرفته و طبق اعلام رئیس هیات كشتی استان قرار است امسال در مسابقات لیگ برتر تیمداری كنیم كه اتفاق خوبی برای ورزش استان خواهد بود.
جوهری گفت: در رشته هایی نظیر والیبال، بسكتبال، كاراته و تكواندو نیز اقدامات خوبی برای حضور در لیگ برتر یا دسته اول صورت گرفته و هیات ها در حال رایزنی برای نهایی كردن جذب حمایت كننده مالی هستند، كما اینكه در رشته والیبال شهرداری كرمانشاه قرار است تیمداری كند.

** قصرشیرین و سنقروكلیایی می توانند كمپ های زمستانه و تابستانه تیم های ملی باشند
وی همچنین با اشاره به ظرفیت های خوبی كه در شهرستان های قصرشیرین و سنقروكلیایی از لحاظ امكانات ورزشی وجود دارد، گفت: به دلیل وجود دو اقلیم آب و هوایی متفاوت این دو شهرستان به ترتیب می توانند پذیرای تیم های ملی مختلف در فصول سرد و گرم سال باشند.
جوهری خاطرنشان كرد: در دیدارهای خود با مسئولان و روسای فدراسیون ها نیز كه از سال گذشته آغاز شده بارها بر همین موضوع تاكید و عنوان كرده ام كه تیم های ملی ما می توانند اردوی بسیار خوبی را با امكانات و تجهیزات مناسب در كرمانشاه، قصرشیرین و سنقر و كلیایی برپا كنند.

** بانوان در همه شهرستان های استان سالن ورزشی اختصاصی دارند
مدیركل ورزش و جوانان كرمانشاه در ادامه، به ورزش بانوان نیز اشاره و اظهار كرد: هم اكنون در همه شهرستان های استان یك سالن اختصاصی برای بانوان درنظر گرفته شده است.
وی یادآور شد: در شهر كرمانشاه نیز مجموعه ورزشی كوثر وجود دارد كه به جرائت می توان گفت یكی از مجهزترین مراكز ورزشی بانوان در كشور است كه از همه امكانات نظیر سالن های سقف بلند و سقف كوتاه، استخر، پیست دو و میدانی، زمین چمن، خوابگاه و ... برخوردار است.
جوهری تاكید كرد: مجموعه ورزشی كوثر قابلیت برگزاری مسابقات مختلف كشوری و برپایی اردو تیم های ملی در بخش بانوان را دارا می باشد.

** راه اندازی صندوق حمایت از قهرمانان
مدیركل ورزش و جوانان كرمانشاه، همچنین به تلاش برای راه اندازی صندوق حمایت از ورزشكاران و قهرمانان اشاره و اظهار كرد: برخی استان ها این صندوق را راه اندازی كرده اند و ما نیز تلاش می كنیم با حمایت استاندار این اتفاق در كرمانشاه بیفتد.
گفت و گو از: مسعود اسماعیلی
7458/8066

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدیركل ورزش و جوانان كرمانشاه: 250 میلیارد ریال برای تكمیل مهمترین پروژه های نیمه تمام ورزشی نیاز داریم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X