ترفندی برای فروش بیشتر مواد مخدر و محرک

معاون پیشگیری و اعتیاد سازمان بهزیستی گفت: سوءاستفاده کنندگان برای فروش بیشتر مواد محرک، اسم های مختلفی به آن می دهند درحالی که ماده موثره همه این مواد یکی است.

به گزارش ایرنا، محسن روشن پژوه افزود: به طور مثال ماده اصلی تاثیرگذار در «علف» و «حشیش» یکی است و از گیاه شاهدانه به دست می آید اما براساس اینکه چگونه آن را ساخته و از چه قسمت گیاه استفاده می کنند، اسم های مختلفی به محصولات محرک حاصل از شاهدانه هندی می دهند.

وی تصریح کرد: از قسمت های مختلف گیاه شاهدانه، اعم از ساقه، گلبرگ و رزین، می توان مواد اعتیاد آور تولید کرد که سوءاستفاده کنندگان آنها را با نام های حشیش، گرس، علف یا ماری جوانا به بازار عرضه می کنند درحالیکه ماده موثره همه اینها یکی است.

روند صعودی مصرف مواد محرک مربوط به سال های قبل است

معاون پیشگیری و اعتیاد سازمان بهزیستی گفت: در کشور یک روند افزایش مصرف مواد محرک و صنعتی نسبت به مواد سنتی مانند تریاک را داریم که از سال های قبل شروع شده است.

روشن پژوه بدون اشاره به آمار دقیق مصرف مواد محرک تصریح کرد: میزان مصرف مواد محرک صنعتی در سال گذشته چندان تغییری نداشته و روند افزایشی مصرف آن مربوط به سال های قبل تر است که البته همچنان ادامه دارد. نمی توانیم بگوییم میزان مصرف در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ بیشتر شده اما بطور مشخص میزان مصرف مواد محرک صنعتی در سال ۹۳ نسبت به سال ۸۸ بیشتر شده است.

بر اساس آخرین شیوع شناسی اعتیاد در ایران، یک میلیون و ۳۲۵ هزار معتاد در کشور وجود دارد که شش درصد آنها، مصرف کننده حشیش هستند.

[ منبع این خبر سایت الف-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ترفندی برای فروش بیشتر مواد مخدر و محرک» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت الف-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X