معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور: لاریجانی و عارف تعامل عقلانی کنند

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور: لاریجانی و عارف تعامل عقلانی کنند وبلاگ > خبر وبلاگ - حمید ابوطالبی در مطلب تازه خود در وبلاگ نخبگان خبرآنلاین درباره ضرورت تعامل لاریجانی و عارف برای ریاست مجلس نوشته است.

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری در مطلبش نوشته است:

«در خردادماه 1392 تکانه عظیمی در سیاست ورزی ملت ایران رخ داد؛ تکانه ای که هم در حوزه سیاست منحصر به فرد بود و هم درحوزه مردمی. در آن ایامِ پرتکاپو، سیاست ورزانِ همسو در کشور کوشیدند تا با "اجماع بر کاندیدایی واحد"، بازی سازی های حوزه سیاست را به سمت و سویی هدفدار و معطوف به خواست ملت هدایت کنند... تکانه دوم در جامعه پرامیدِ برآمده از اجماعِ خرداد رخ داد؛ و مردم تدبیرمدار در اسفند ماه 1394، بویژه در تهران و شهرهای بزرگ، از پراکندگیِ آراء و تسلیم در برابر قضا و قدرِ رقابت کاندیداهای ناشناس با افراد همیشه در صحنه، به سمتِ "اجماع بر لیست" حامی جهت های کلانِ اعتدال و اصلاح روی نمودند.»

این عضو وبلاگ نخبگان خبرآنلاین در ادامه نوشته است:

«اما تکانه سوم می بایست در سیاست ورزی حوزه نخبگی در سامان دهی کرسی های خبرگان و مجلس صورت پذیرد؛ تا بتوان به یمن آن، نتایج دو تکانه پیشین را تکمیل نمود. یکی از نمادهای این تکانه و آغاز خردورزی در حوزه آن، ریاست آتی مجلس است... لذا تکانه سوم باید تعاملی را رقم بزند که حاصل آن "سیاست مداریِ تجمیعی" باشد: تجمیعی از ویژگی ها و داشته های لاریجانی - عارف و یاران آنان، برای اداره مجلس در جهت خواست ملت. بدین سان، باید هر دو کاندیدای محتمل ریاست مجلس با سیاست ورزان حوزه های خود تعامل کرده و بر اساس روشی روشن و تفاهمی، ریاست مجلس و هیئت رییسه و کمیسیون های آن را با رای مدبرانه اکثریت نمایندگان - و نه نقش آفرینی فردگرایان - سامان دهند.»

برای خواندن متن کامل این مطلب، اینجا را کلیک کنید.

کلید واژه ها: مجلس دهم - محمد رضا عارف - انتخابات مجلس - علی لاریجانی -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-وبلاگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور: لاریجانی و عارف تعامل عقلانی کنند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-وبلاگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X