۱۸۶ میلیون ریال برای مرمت حمام تاریخی «افراونده» اختصاص یافت

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا اسدی در این رابطه اظهار داشت: فاز سوم عملیات مرمت حمام تاریخی موشله شهرستان الیگودرز آغاز شده است.

وی افزود: این حمام تاریخی در شهرستان الیگودرز واقع شده و در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

اسدی بیان کرد: عملیات مرمت حمام تاریخی موشله با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیون ریال آغاز شده است.

معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان اظهار داشت: اقدامات مرمتی این اثر تاریخی شامل، مرمت پله ورودی زیرزمین، مرمت سردر سرداب، لایه برداری اندود های سیمانی و الحاقات آن مخواهد بود.

اسدی همچنین در ادامه سخنان خود گفت: حمام تاریخی افراونده در روستای افراونده شهرستان دورود نیز دیگر اثر تاریخی بوده که مرمت آن آغاز شده است.

وی تصریح کرد: این اثر متعلق به دوره قاجاریه و به شماره ۱۸۵۲۲ در تاریخ ۲۸ اسفندماه سال ۸۵ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

اسدی گفت: این اداره کل در راستای اهداف حفاظتی و مرمتی خود با اعتبار استانی بالغ بر ۱۸۶ میلیون و ۵۹۷ هزار ريال مرمت این بنای تاریخی را آغاز کرده است.

معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان افزود: فاز اقدامات مرمتی شامل اجرای داربست دیوار و سقف، برچیدن اندودهای سیمانی، تخریب سرویس های بهداشتی الحاقی، آوار برداری و اجرای اندود سیمانی پشت بام حمام خواهد بود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۱۸۶ میلیون ریال برای مرمت حمام تاریخی «افراونده» اختصاص یافت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X