راهبرد پیشرفت و تحقق اقتصادمقاومتی اعلام شد

به گزارش خبرگزاری مهر، حمیدرضا صادقی در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین المللی کتاب گفت: آموزش مهمترین راهبرد پیشرفت و تحقق اقتصاد مقاومتی است و دنیا به این نتیجه رسیده است که مبالغی که برای آموزش صرف می شود، هزینه نیست بلکه یک سرمایه گذاری برای آینده و تامین کننده منافع جامعه بشری است.

وی، آموزش را کلید توسعه و توانمندسازی جوامع دانست و اظهارداشت: تا نونهالان، کودکان، دانش آموزان و دانشجویان  آموزش‌های لازم را نبینند، نباید انتظار داشته باشیم که قادر باشند به راحتی از موانع و آسیب‌هایی که در مسیر زندگی آنها ممکن است ایجاد شود، عبور کنند و بر این اساس سامانه ارزیابی عملکرد کارسنج کمک شایانی به ارتقای مبحث آموزش در مراکز علمی کرده است.

این کارشناس با تاکید بر نقش موثر آموزش در توسعه کارآفرینی، گفت: با توجه به اهمیت کلیدی آموزش و کار آفرینی در اقتصاد نوین، به جرات می توان گفت که وضعیت بنگاه‌های اقتصادی به سمتی پیش می رود که بدون کسب آموزش، داشتن تخصص فنی، امکان کارآفرینی، مدیریت و یا حتی کارکردن برای اشخاص میسر نیست و همین امر مسئله آموزش را سرآمد همه برنامه ها قرار داده است. برنامه ای که در کشور ما باید هرچه بیشتر توسعه و گسترش یابد.

صادقی خاطرنشان کرد:  تحلیل و ارزیابی عملکرد آموزشی در مراکز علمی بسیار اهمیت دارد و با اجرای این سیاست همواره می توان به اهداف گوناگونی مانند شناخت فرصت‌ها، چالش‌ها، چگونگی بهره برداری از آنها، ابداع روش‌های جدید علمی آموزشی و دستیابی به جایگاه نخست علمی منطقه عمل پوشاند.

[ منبع این خبر سایت مهر-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «راهبرد پیشرفت و تحقق اقتصادمقاومتی اعلام شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X