صنایع کوچک 42 درصد سهم اشتغال کشور را در اختیار دارند

علی یزدانی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور از آموزش ۱۰۰ هزار نیرو در حوزه کارآفرینی و مهارتی کشورخبرداد و گفت: ۴۲درصد سهم اشتغال کشور را صنایع کوچک تشکیل می دهد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، علی یزدانی شامگاه جمعه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید هرمزگان با اشاره به  سهم صنایع  کوچک در اشتغال کشور اظهار داشت :تا پایان فروردین ماه سال جاری 87 هزارو 917 واحد صنعتی پروانه بهره برداری دریافت کرده‌اند که از این تعداد 37 هزارو 148 واحد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مستقر هستند.

وی در ادامه بیان داشت: همچنین از این میزان 8081 واحد صنایع کوچک، 4356 واحد متوسط و 3480 واحد بزرگ است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: از مجموع 37 هزارو 148 واحد مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی 7078 واحد که معادل 19 درصد واحدهای کشور هستند راکد و تعطیل است .

یزدانی ادامه داد: در استان هرمزگان 905 واحد صنعتی وجود دارد که 855 واحد را صنایع کوچک تشکیل می دهند و این در حالی است که 68 واحد از این تعداد راکد و تعطیل است که در حد میانگین کشوری است.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک وشهرک های صنعتی ایران گفت: در شهرک‌ها و نواحی صنعتی هرمزگان 12 واحد تملک شده که از این تعداد تنها 2 واحد فعال و مابقی غیر فعال هستند که 6 واحد غیر فعال در تملک بانک‌ها قرار دارد.

یزدانی تاکید کرد: یکی از ماموریت‌های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به عنوان ستاد اقتصاد مقاومتی، راه اندازی واحدهایی است که زیر 50 درصد ظرفیت اسمی تولید دارند.

وی ادامه داد: 359 واحد صنعتی زیر 50 درصد ظرفیت اسمی فعالیت دارندکه از این تعداد333 واحد از واحدهای صنعتی کوچک هستند.

یزدانی در ادامه متذکرشد: 93 درصد واحدهای  کوچک کشور کمتر از 50 درصدظرفیت اسمی تولید دارند که این میزان در هرمزگان 95 درصد است.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت تعداد طرح های بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی در استان را 136  طرح عنوان کرد و گفت: هرمزگان نسبت به سایر استان‌ها از ظرفیت بسیار خوبی در این زمینه برخوردار است و می تواند این تعداد طرح را تا پایان سال به بهره‌برداری برساند.

یزدانی با بیان اینکه در هرمزگان شهرک و ناحیه صنعتی بدون قرار داد وجود ندارد افزود: 40 درصد شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور فاقد قرار داد هستند و یا اینکه قرار داد بسته شده اما واحد به بهره برداری نرسیده است.

وی در خصوص واگذاری زمین در شهرک های صنعتی گفت: در هرمزگان 22 شهرک و ناحیه صنعتی وجود دارد که در 17 واحد آن زمین واگذار شده است.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور با بیان اینکه هرمزگان یکی از استان‌های بسیار مستعد برای توسعه صنعت در کشوربه جساب می‌آید، بیان داشت: در هرمزگان 2208 هکتار زمین به شهرک ها واگذار شده که 579 هکتار از اراضی واگذار شده صنعتی است .

یزدانی ادامه داد: از مجموعه 778 شهرک و نواحی صنعتی که در آنها زمین واگذار شده 150 شهرک آن جاذب سرمایه‌گذاری است.

وی در این رابطه ادامه داد:هیچ تغییر قیمتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی نداریم .این در حالی است که در راستای سیاست‌های حمایتی در برخی شهرک‌ها واگذاری اراضی با 50 درصد تخفیف و پیش پرداخت طولانی مدت صورت می‌گیرد. همچنین به نخبگان و شرکت‌های دانش بنیان و زمین‌های نا هموار نیز مازاد بر این تخفیف ، 10 درصد تخفیف دیگر نیز داده می‌شود.

یزدانی همچنین از آموزش 100 هزار نیرو در حوزه کار آفرینی و مهارتی خبر داد و گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی کشور همکاری همه قوا، رسانه ها علی الخصوص رسانه ملی و آحاد جامعه را می‌طلبد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صنایع کوچک 42 درصد سهم اشتغال کشور را در اختیار دارند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X