دولت‌مردان پاسخگوی مطالبات اقتصادی و فرهنگی مردم باشند/ دولت با برنامه‌های کارشناسانه به رفع مشکلات اقتصادی بپردازد

کاریکاتور/ رکود اقتصادی و معیشت مردم ائمه جمعه شهرستان‌های استان مرکزی با اشاره به اینکه لازمه استقلال کشور تحقق اقتصاد مقاومتی است، بیان کردند: دولتمردان باید پاسخگوی مطالبات اقتصادی و فرهنگی مردم باشند و با برنامه‌ریزی کارشناسانه به رفع مشکلات اقتصادی و معضلات فرهنگی جامعه بپردازند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان مرکزی، امام جمعه ساوه ظهر امروز در آیین عبادی- سیاسی نماز جمعه شهرستان ساوه که در مصلی امام علی(ع) این شهرستان برگزارشد با اشاره به سبک زندگی سالم اسلامی اظهار داشت: لازمه اصلاح سبک زندگی اسلامی تغییر در شاکله وجودی است و این تغییر و اصلاح را باید ابتدا از شخصیت خود شروع کنیم.

حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی افزود: کار فرهنگی نصب پلاکارد و توزیع شیرینی نیست بلکه برای کار فرهنگی باید فکر، باروها، شعور و هنجارهای فکری مردم را عوض کنیم، بزرگترین خدمت به مردم این است که به آنها بیاموزیم چگونه زندگی کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در ماه رمضان، ماه خدا قرار داریم، روزه گرفتن جدا از حفظ سلامت جسم و جان، سبب ایجاد سپری در برابر آتش جهنم می‌شود، بنابراین روزه فقط تشنگی و گرسنگی نیست بلکه باید تمام جوارح شخص روزه باشد.

امام جمعه ساوه با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در جمع نمایندگان مجلس گفت: مسئله اقتصاد مقاومتی 2 سال است که بصورت مکرر از طرف مقام معظم رهبری مطرح می‌شود و امسال به دلیل حساسیت این موضوع، مقام معظم رهبری شعار سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری شده است که این نشان از توجه ایشان به بحث اقتصاد ومعیشت مردم است، بنابراین اقتصاد مقاومتی یک انتخاب نیست بلکه یک اضطرار است و اگر می خواهیم زیر سلطه دشمن نباشیم و از عزت و استقلال کشور دفاع کنیم باید برای تحقق آن تلاش کنیم و باید بدانیم که تحقق این شعار یک وظیفه ملی است.

حجت‌الاسلام حسینی خاطرنشان کرد:حمایت از تولید داخلی، پرهیز از اسراف، جلوگیری از واردات بی‌رویه و قاچاق  می‌تواند راهکارهایی برای تحقق شعار سال باشد، ما به مسئولان بدبین نیستیم اما نسبت به آمریکا و دشمنان بدبین هستیم و نمی‌توانیم به امید برجام برای خارج شدن از رکود و بیکاری بمانیم.
 
وی بیان داشت: مسئله دیگری که مقام معظم رهبری نسبت به آن نگران است بحث فرهنگی است، امروز در کشورمان شاهد ترویج فرهنگ غرب، ازدواج سفید و تشویق و ترویج فیلم‌هایی غیردینی هستیم اما باید بدانیم که این فیلم‌ها با کدام مجوز تولید و اکران می‌شوند و آیا مسئولان بابت دریافت لوح و تندیس فیلمی که ریشه غیراخلاقی دارد خوشحال هستند.

امام جمعه ساوه با بیان مشکلات اصلی جامعه عنوان کرد: امروز مشکل اصلی خانواده‌های ایرانی اعتیاد، بیکاری و رکود است که دولتمردان باید در راستای رفع این مشکلات کوشا باشند و توجه ویژه به این امر داشته باشند چرا که این مشکلات وابستگی خاصی به سلامت جامعه دارند.

امام جمعه آشتیان: دولت پاسخگوی تحقق نیافتن شعارهای اقتصادی خود باشد

حجت‌الاسلام غلامرضا نیشابوری در خطبه‌های نماز عبادی-سیاسی جمعه شهرستان آشتیان با توصیه به تقوا گفت: مقابله با شیطان و مخالفت با او شرط تقوا است و بدون آن رسیدن به تقوا ممکن نیست.

وی با اشاره به ایام ماه مبارک رمضان افزود: شرط ورود به میهمانی ماه رمضان دوری از شیطان و دشمن خداوند است چراکه خداوند شیطان را لعنت کرد و از رحمت خود دور کرد، ما همواره باید با درس گرفتن از اهل بیت(ع) آماده و مواظب باشیم که مورد حمله شیطان قرار نگیریم.

امام جمعه آشتیان تصریح کرد: طبق فرمایشات پیامبر(ص) پنج دستورالعمل و راهکار برای مبارزه با شیطان وجود دارد که عبارت از، روزه، صدقه دادن، دوست داشتن برای خدا، همیاری و کمک در کار خیر، استغفار است.

حجت‌الاسلام نیشابوری با تسلیت رحلت حضرت خدیجه ام‌المومنین(ع) گفت: حضرت خدیجه از زنانی است که در راه پیامبر(ص) جانفشانی کرد و تمام مال و هستی خود را فدای اسلام و پیامبر کرد، ایشان از مشهورترین زنان صدر اسلام است و نخستین شخصیت تجاری حجاز بود نه فقط در میان عرب‌ها بلکه در میان غیرعرب‌ها نیز مشهور بود.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در فرمایشات خود به سه دغدغه و نگرانی اشاره کردند که عبارت از، دغدغه بودن روحیه انقلابی در بین مردم و مسئولان، ولنگاری فرهنگی و تحقق اقتصاد مقاومتی است.

امام جمعه آشتیان با بیان سخنان مقام معظم رهبری گفت: مهمترین ویژگی امام خمینی ایمان، تعبد و انقلابی بودن است، روحیه انقلابی امام سبب ایجاد انقلاب شد و مردم نیز با روحیه انقلابی نظام را یاری دادند و امروز هم دشمن از همین روحیه انقلابی ملت واهمه دارد.

حجت‌الاسلام نیشابوری با اشاره به اهمیت تحقق اقتصاد مقاومتی بیان داشت: علی‌رغم تلاش مسئولان، کشور گرفتار رکود بی‌سابقه و کمرشکن و عمیقی شده است که تلخ‌ترین اثر آن گسترش بیکاری در کشور است، بیکاری تبعات اخلاقی و اجتماعی فراوان دارد و باید برای رفع آن برنامه‌ریزی گسترده و روشنی شود.

وی عنوان کرد: کشور ما با 7 میلیون بیکار مواجه است و مسئولان باید بدانند که معضل بیکاری با حرف و شعار درمان نمی‌شود بلکه باید برای رفع آن اقدامات جدی انجام داد، معضل دیگری که بر اثر رکود در جامعه بیداد می‌کند، مسئله قاچاق است که همچنان از پشت به نظام خنجر می‌زند.

امام جمعه آشتیان ادامه داد: حقوق‌های میلیونی و زندگی‌های اشرافی مسئولان در شرایط کنونی کشور خیانت به ملت است، آمار آسیب‌های احتماعی در کشور بسیار تکان‌دهنده است و از جمله آنها آمار 36 درصدی ازدواج‌های مختوم به طلاق، آمار 11 میلیونی حاشیه‌نشینی و وجود 5/1 میلیون معتاد در کشور است .

حجت‌الاسلام نیشابوری افزود: این وظیفه ریاست جمهوری است که به مطالبات اقتصادی مردم پاسخ دهد، اما تیم اقتصادی دولت ضعیف و ناتوان است و باید در راستای ترمیم آن گام برداشت، دولت باید پاسخگوی تحقق نیافتن شعارهای اقتصادی خود به مردم باشد.

وی با اشاره به اینکه برخی می‌گویند رسانه‌ها توقعات اقتصادی را بالا می‌برند بیان داشت: این رسانه‌ها نیستند که توقعات اقتصادی را بالا می‌برند بلکه این امر نشات گرفته از مقامات عالی کشور است و اکنون باید پاسخگوی عملکرد خود باشند. 

امام جمعه زرندیه: مسئولان محرومیت‌زدایی از اقشار آسیب‌پذیر جامعه را در راس اهداف خود قرار دهند

حجت‌الاسلام محمدعلی علم‌الهدی در خطبه‌های نماز عبادی- سیاسی جمعه این شهرستان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری گفت: یکی از دغدغه‌ها و نگرانی‌های مقام معظم رهبری مسائل فرهنگی است که در تاکید فراوانی به تلاش در سلامت این حوزه به مسئولان داشتند و فرمودند که اهمیت حوزه فرهنگ بسیار مهم‌تر ازمسائل اقتصادی است.

وی افزود: مشکلات فرهنگی در جامعه ما بیداد می‌کند که از جمله آنها مقوله اعتیاد، طلاق، حاشیه‌نشینی، فقر، محرومیت و بیکاری است که آمار آنها در ایران اسلامی سر به فلک کشیده است که آمار 11 میلیونی جمعیت حاشیه نشین و  19میلیون پرونده قضایی و ازدواج‌های منجر به طلاق نشان از این دارد.

امام جمعه زرندیه تصریح کرد: مقام معظم رهبری در سخنان خود تاکید و توجه به ولنگاری فرهنگی(بی‌بند و باری در مدیریت فرهنگی کشور) را به مسئولان کشور گوشزد کردند و این مهم باید با برنامه‌های کارشناسانه واکاوی، تحلیل و بررسی شده و به آن رسیدگی شود.

حجت‌الاسلام علم‌الهدی خاطرنشان کرد: ایران اسلامی چندین سازمان و نهاد فرهنگی را در خود جای داده اما با این وجود باید مشخص شود که چرا ارزش‌های اجتماعی اسلامی هر روز بیشتر از روز گذشته جای خود را به فرهنگ‌های غلط غرب می‌دهند، بررسی این مسئله نیازمند درک و فهم مشترک از مسئله فرهنگ در جامعه است.

وی بیان داشت: مسئولان مربوطه در این زمینه به ویژه، شورای انقلاب فرهنگی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در این حوزه تلاش کنند، آنها باید رکود و بیکاری را از جامعه ریشه کن کنند و محرومیت‌زدایی از اقشار آسیب‌پذیر جامعه را در راس اهداف خود قرار دهند.

امام جمعه خمین: جوامع اسلامی با همکاری یکدیگر می‌توانند داعش را از صفحه تاریخ محو کنند

حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه‌های عبادی- سیاسی نماز جمعه شهرستان خمین با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری است که باید مورد توجه ملت ایران به ویژه مسئولان دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد، تحقق اقتصاد مقاومتی سبب بیرون رفتن کشور از بحران‌های اقتصادی و رشد و توسعه پایدار می‌شود.

وی افزود: توافق و همکاری ایران، عراق، سوریه و روسیه در منطقه برای مبارزه با تروریست تصمیمی سرنوشت‌ساز برای جامعه اسلای است که سبب می‌شود داعش خبیث که دست‌پرورده استکبار جهانی و آمریکا است با همفکری و همکاری این چهار کشور، به زباله دادن تاریخ سپرده شده و اذهان جهانیان پاک شود.

امام جمعه خمین با اشاره به فرمان امام خمینی(ره) در رابطه با تشکیل جهاد سازندگی در 27 خردادماه گفت: امام خمینی(ره) با تاسیس جهاد سازندگی‌، دستاوردهای‌ مهمی‌ را برای کشور به امغان آورد که از جمله آنها، به‌ خودکفایی‌ و بی‌نیازی‌ از واردات‌ در بخش‌های مختلف دامی و زراعی، طرح‌های عمرانی و کمک به مناطق‌ محروم‌ کشور است، کشور ما امروز نیز به این مهم نیاز دارد و توسعه جهاد سازندگی نیازمند سرمایه‌گذاری است و باید به آن توجه شود.

حجت‌الاسلام حسینی خاطرنشان کرد: امروز در کشور شاهد این هستیم که در مواردی ارزش‌ها تبدیل به ضد ارزش شده و بی‌حیایی و بی‌حجابی ترویج یافته است، ماه رمضان بهترین فرصت برای رفع این مشکلات است که مسئولان باید با ترویج و تبلیغ این ماه در بین مردم ریشه بی‌حجابی را از جامعه اسلامی براندازند.

وی بیان داشت: ماه رمضام ماه قرآن است و عزت، سربلندی، رفاه و تعالی بشر نیز در گرو عمل به قرآن است، مردم باید توجه داشته باشند که علاوه‌بر تلاوت قرآن در این ماه مبارک به تفاسیر، معانی و مفاهیم نیز توجه داشته باشند.

امام جمعه محلات: ملت ایران باید انقلابی عمل کنند و انقلابی بمانند تا به پیروزی دست یابند

حجت‌الاسلام مهدی ربانی در خطبه‌های عبادی- سیاسی نماز جمعه شهرستان محلات با اشاره به اهمیت انقلابی بودن و انقلابی ماند ملت ایران گفت: ملت ایران باید آگاه باشند که شکل‌گیری انقلاب اسلامی، پیروزی در جنگ تحمیلی و دستیابی به پیشرفت‌های علمی و فناوری در کشور نتیجه روحیه انقلابی ملت ایران بود که توانست کشور را در مقابله با نفوذ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دشمنان حفظ کند.

وی افزود: انقلابی‌گری شاخصه‌های زیادی دارد که از جمله آنها، پایبندی به مبانی و ارزش‌های انقلاب، تلاش همه جانبه به منظور دستیابی به اهداف اقتصادی و فرهنگی، همت بلند برای رسیدن به آرمان‌ها، حساسیت در برابر نقشه دشمنان و تقوای سیاسی و دینی است که حفظ آنها مانع از هرگونه نفوذ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دشمنان می‌شود.

امام جمعه محلات تصریح کرد: عربستان سعودی با اعمال فشار بر دبیرکل سازمان توانست نام خود را از لیست عاملان قتل کودکان پاک کند و سازمان ملل در گزارشی دروغین اعلام کرد که آل سعود ناقض حقوق کودکان نیست که این اقدام لکه ننگی بر دامان سازمان بین‌المللی و خیانتی عظیم به جامعه بشریت است.

حجت‌الاسلام ربانی خاطرنشان کرد:  پاسخ رد وزارت امور خارجه کشور به درخواست ویزای سه نماینده کنگره آمریکا، اقدامی انقلابی و قابل تحسین است، چراکه هدف آمریکا از این درخواست دخالت در امور کشور به بهانه نظارت بر اجرای برجام بود و این پاسخ برای آنها بسیار گران تمام شد.

وی با اشاره به قرار گرفت در ماه مبارک رمضان گفت: ماه رمضان، فرصت مناسبی برای آزادسازی نفس از گناهان و شستشوی روح انسان در زلال رحمت الهی است و انسان با بهره‌گیری از دعاهای این ماه، می‌تواند سنگینی گناهان را از دوش خود بردارد.

امام جمعه محلات با بیان اهمیت حفاظت از محیط زیست بیان داشت: حفاظت از محیط زیست راهکارهایی دارد که از جمله آنها برداشت‌های اصولی از معادن و تقلیل ضایعات آنها، انجام بازیافت و روش درست دفن پسماندها و جلوگیری از آتش سوزی‌ها است که این مهم نیازمند توجه مردم و مسئولان است.

حجت‌الاسلام ربانی با اشاره به کمبود آب در فص تابستان گفت: مصرف درست و بهینه آب از سوی مردم امری ضروری است و آنها با صرفه جویی در مصرف آب می‌توانند از کمبود آب شرب در فصل گرم و سوزان تابستان جلوگیری کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دولت‌مردان پاسخگوی مطالبات اقتصادی و فرهنگی مردم باشند/ دولت با برنامه‌های کارشناسانه به رفع مشکلات اقتصادی بپردازد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X