درخواست نماینده حزب حاکم برزیل برای متوقف کردن استیضاح روسف

یکی از نمایندگان حزب حاکم برزیل از دادگاه عالی این کشور خواسته تا استیضاح رییس جمهوری را متوقف کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، "پائولو تیخیرا"، از نمایندگان حزب حاکم کارگر برزیل از دادگاه عالی این کشور خواسته است تا رای گیری 17 آوریل که خواهان استیضاح رئیس جمهور بود را ملغی اعلام کند.

وی گفت: رهبران سیاسی کشور از اعمال فشار غیرقانونی و نادرست علیه اعضای احزاب استفاده کرده‌اند.

در جریان رای گیری روز 17 آوریل سال جاری میلادی اکثریت پارلمان برزیل (367 رای موافق در مقابل 146 رای مخالف) به استیضاح دیلما روسف، رییس جمهوری برزیل رای دادند. مخالفان بر این باورند که رییس جمهوری برزیل به صورت غیرقانونی از بودجه دولتی برای فرصت های انتخاباتی 2014 به نفع خود استفاده کرده است.

این نماینده چپ گرای دولت برزیل در درخواست خود خواسته که روند استیضاح روسف پیش از رای گیری چهارشنبه متوقف شود.

وی همچنین مدعی شد که رهبران پارلمان برزیل تحت فشار ادواردو کانها، رییس مجلس سفلی کنگره که به تازگی از فعالیت هایش معلق شده است، قرار گرفته و به طرح استیضاح روسف رای مثبت دادند. بسیاری از نمایندگان پارلمان بخاطر این فشار و ترس از اخراج این رای را دادند. برخی از نمایندگان نیز رای ندادند.

به نظر می رسد که دادگاه عالی برزیل به درخواست این نماینده ترتیب اثر ندهد.

اگر نظرسنجی ها و تفسیرهای خبری درست باشد، روسف با اکثریت آرای سناتورها در روز چهارشنبه برکنار می شود و به اتهام سوبرداشت های غیرقانونی از بودجه ملی دادگاهی می شود.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درخواست نماینده حزب حاکم برزیل برای متوقف کردن استیضاح روسف» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-بین المللی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X