کاهش سن اعتیاد دختران از چالش ها است

مریم جمشیدی در گفتگو با خبرنگار مهر، موازی کاری دستگاه‌ها، کمبود اعتبارات، عدم دسترسی به اطلاعات به‌ویژه در حوزه زنان و موانع فرهنگی اجتماعی درزمینهٔ پیشگیری از اعتیاد در حوزه زنان و دختران را ازجمله مشکلات بیان کرد.

وی اظهار داشت: آمیختگی اعتیاد با سایر آسیب‌های اجتماعی و نیاز به کنترل متغیرهای مختلف ازجمله فقر و بیکاری و طلاق، مقطعی بوده طرح‌ها و تمرکز عمده بر موضوع پیشگیری صرفاً از طریق از دیگر چالش‌های فراروی است.

وی عنوان کرد: نقص زیرساخت‌های عمرانی و فرهنگی در رابطه با ورزش و تفریحات سلام، کمبود مراکز دی آی سی، کمبود کمپ استاندارد ترک اعتیاد بانوان و افزایش ایدز و کاهش سن اعتیاد دختران از دیگر چالش‌ها است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران یادآور شد: عدم پذیرش زنان و دختران معتاد پس از بهبود توسط خانواده، نبود حمایت اجتماعی کافی از آنان و ایجاد زمینه انحراف و سوءاستفاده در جهت خریدوفروش و یا حمل‌ونقل مواد ازجمله مشکلات درزمینهٔ اعتیاد زنان است.

جمشیدی افزود: برای رفع مشکلات افزایش اعتبارات و استفاده حداکثری از ظرفیت دستگاه‌ها در راستای پیشگیری و فرهنگ‌سازی امری ضروری است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران یادآور شد: آموزش تخصصی کادر مراکز دی آی سی، سرمایه‌گذاری بیشتر درزمینهٔ آموزش مهارت به بهبودیافتگان و توسعه امکان بازاریابی و فروش محصولات آن‌ها، حمایت از ان جی اوها و خیرین فعال در این حوزه، آموزش و آشنا سازی افراد با سوءمصرف مواد از سطوح پایین آموزشی، بررسی و توجه بیشتر به مخاطرات خوابگاه‌های دانشجویی و آموزش کافی و مؤثر به دانشجویان نیز برای کاهش آسیب‌های اعتیاد بین بانوان نیاز است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کاهش سن اعتیاد دختران از چالش ها است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X