با اصلاح مجلس استثنای پرداخت یارانه به خانواده های پرجمعیت حذف شد / درآمد خانوار ملاك است

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز (یكشنبه) مجلس به ادامه بررسی لایحه بودجه سال 95 كل كشور اعاده شده از سوی شورای نگهبان پرداختند و بخشی از بند الحاقی 5 تبصره 14 لایحه بودجه سال 95 كل كشور را حذف كردند.
در این بند الحاقی آمده بود خانوارهایی كه تعداد فرزندان تحت تكفل آنها 5 نفر و بیشتر باشند از شمول این تبصره خارج بوده و با هر درآمدی با تقاضای آنها از یارانه برخوردار هستند دولت موظف است در تشخیص خانوارهای سه دهك اول درآمدی تعداد جمعیت خانوارها را مورد توجه قرار دهد.
این مصوبه مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفت و اعلام كرد كه اطلاق بند الحاقی 5 نسبت به خانوارهای با هر درآمد تبعیض ناروا و مغایر قانون اساسی است.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز بخشی از بند الحاقی تبصره 14 لایحه بودجه 95 كل كشور را حذف كردند كه با حذف آن استثنای پرداخت یارانه به خانوارهای پرجمعیت حذف شد و از این پس درآمد خانوارها ملاك قرار می گیرد.
سیام**9121**9103**9132** 1336

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «با اصلاح مجلس استثنای پرداخت یارانه به خانواده های پرجمعیت حذف شد / درآمد خانوار ملاك است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X