محمد علی رامین: چپ و راست نداریم

به گزارش ایرنا، دراین مناظره محمدعلی رامین از فعالان سیاسی با رد وجود دو جریان چپ و راست در كشور اظهار كرد: راست های ما با چپ ها شباهت زیادی دارند و خیلی مواقع است كه در زمینه های فرهنگی، سیاسی و اقتصای بویژه در مسائل بین المللی، راست ها به چپ می زنند یا برعكس.
وی افزود: دو واژه ' محافظه كار ' و ' انقلابی ' را بهتر می پسندم، محافظه كار جریانی است كه حافظ سیستمی می شود و شامل دو دسته محافظه كاران بین المللی و محافظه كاران ملی هستند.
وی توضیح داد: محافظه كار بین المللی، حافظ سیستم مسلط بر جهان و محافظه كار ملی، حافظ سیستم جمهوری اسلامی در داخل است.
به گفته وی، گروه به اصطلاح چپ در كشورمان در مسائل فرهنگی و سیاسی بسیار راست است بطوریكه این جریان در دهه اول انقلاب، بسیار چپ بود اما بعدها از منظر فرهنگی، لیبرال ( آزادی خواهی ) و از منظر سیاسی، پرو امپریالیسم (سرمایه داری ارتجاعی ) شد.
رامین ادامه داد: كسانی كه محافظه كار یا راست نامیده می شوند را نیز در مسائل چپ می بینیم بطوریكه راست گراترین و محافظه كارترین جریان اسم خود را چپ یا اصلاح طلب گذاشته اند.
وی با تاكید بر اینكه من راست گرا و سخنگوی اصولگرایان نیستم تصریح كرد: در عین حال مخالف اصلاح طلبان نیز نیستم و نه این را قبول دارم و نه آن را و نه این گروه من را قبول دارم و نه آن گروه.
وی خاطرنشان كرد: سه جریان انقلابی، غیر انقلابی و ضد انقلابی از سال 1348 در جریان انقلاب اسلامی كشور مطرح بودند كه غیر انقلابی ها، جمعیت اكثریت را تشكیل می دهند.
وی دو گروه اصلاح طلب و اصولگرا را غیر انقلابی خواند و افزود: چپ و راست دو واژه اشتباه برای كشور ماست زیرا می خواهند قالب های غربی را به زور به ذهنیت جامعه ما تحمیل كنند.
رامین همچنین در پاسخ به سئوالی درباره هولوكاست نیز گفت: این موضوع یك طرح سئوال بود كه من از سال 74 مطرح كرده بودم و فقط محدود به سال 84 نمی شد.
وی افزود: این برای نخستین بار در تاریخ انقلاب اسلامی بود كه چنین طرح سئوالی از سوی ما می شد و برای دشمنان ، ناخوشایند بود بطوریكه آنها دچار بحران شدند و موضوع هسته ای از ذهن آنها رفت و به اولویت دوم تبدیل شد.
وی ادامه داد: در همین فاصله بود كه به چرخه كامل سوخت هسته ای رسیدیم.
رامین در پاسخ به این سئوال كه چرا مجلس از دولت احمدی نژاد درباره مذاكره های هسته ای سئوال نكرد گفت: مجلس هشتم مسئولیت بار هسته ای را به عهده دولت احمدی نژاد گذاشت و علت این موضوع، تصمیم خود مجلس بود.
وی همچنین با اشاره به موفقیت دولت آقای روحانی در مذاكرات هسته ای افزود: دلیل این موفقیت رفع تحریم ها و آزاد شدن و برگشتن سرمایه ایران به میزان 150 میلیارد دلار بود كه اتفاق بسیار خوبی است.
وی درباره این جمله كه ' مجلس در راس امور است ' نیز توضیح داد: مجلس شورای اسلامی طبق قانون بدون شورای نگهبان اعتباری ندارد و عده ای مغلطه می كنند كه مجلس به تنهایی در راس امور است .
رامین در بخشی دیگر از این مناظره گفت : اینكه شورای نگهبان علت رد صلاحیت عده ای را اعلام نمی كند بدلیل حفظ كرامت افراد، حفظ شخصیت و عدم افشاگری اسرار شخصی آنهاست و شورای نگهبان بر اساس موازین اسلامی نمی آید اسرار شخصی آنها را افشا كند.
این برنامه همراه با تریبون آزاد از سوی انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام (ره) دانشگاه اصفهان برگزار شد.
ت/3011 / 1339

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «محمد علی رامین: چپ و راست نداریم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X