سینمای ایران به رنگ سبز درآمد/ جشنواره‎ای بین‎المللی برای محیط زیست

عصرایران - پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز عصر جمعه24 اردیبهشت در سینما فلسطین آغاز به کار کرد.

این رویداد با حضور معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، فرهاد توحیدی دبیر جشنواره، امیر عابدی دبیر بخش تجسمی، محمد حیدری، دبیر جشنواره فیلم فجر، علیرضا تابش مدیر بنیاد سینمایی فارابی، حسین محجوبی، اسماعیل کهرم، افشین بختیار و کامبیز درم بخش از اعضای هیات انتخاب و داوری بخش تجسمی، مهدی توحیدپور دبیر اجرایی جشنواره، علیرضا شجاع نوری، نیکولای نیمان و ترزاکاموگواررو از داوران بخش بین الملل و دبیر جشنواره فیلم سبز آلمان، سید غلامرضا کاظمی دینان رئیس انجمن روابط عمومی ایران، فریبا لاهوتی، فریبا ابتهاج و مهناز مظاهری از مشاوران و معاونان رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، خسرو معصومی، شهاب الدین عادل، جعفر صانعی مقدم از داوران بخش سینمای ایران، مهدی قربان پور دبیر بخش سینمای ایران، بهمن آقایی دبیر بخش بین الملل، شبنم قلی خانی، میترا حجار و اعضای گروه پالت از سفیران محیط زیست، سفیر و رایزنان فرانسه، لاله اسکندری و جمعی از اهالی رسانه عصر جمعه 24 اردیبهشت ماه در سینما فلسطین به عنوان کاخ جشنواره بین المللی فیلم سبز افتتاح شد.

در این مراسم از خسرو معصومی کارگردان سینمای ایران تجلیل شد.

برنامه اولین روز جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران

جدول برنامه های نخستین روز پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران اعلام شد. برنامه نمایش فیلم های روز شنبه، 25 اردیبهشت ماه بدین شرح است:

سینما فلسطین:

سالن شماره یک

سانس 9 تا 11 مسابقه مستند بین الملل

ناماسته نپال به کارگردانی کریس فلبر از کشور سوئیس به مدت 26 دقیقه

صداهای آمریکای لاتین به کارگردانی ایگناسیو روباینا از کشور آرژانتین به مدت 64 دقیقه

سانس 11 تا 13 مسابقه مستند ملی

دست استرنجلاو به کارگردانی یاشار شیر محمدی به مدت58 دقیقه

فرمانروای زاگرس به کارگردانی پرهام دیباج به مدت 37 دقیقه

سانس 13 تا 15 مسابقه مستند بین الملل

متصل با آب به کارگردانی دانیل رایان و جیمز شروود از کشور استرالیا به مدت 14 دقیقه

بذرهای زمان به کارگردانی سندی مک لود از کشور ایالات متحده آمریکا به مدت 77 دقیقه

سانس 15 تا 17 مسابقه مستند و داستانی

صدای پای دیو به کارگردانی جمال اسکویی به مدت40 دقیقه

آبی مازندران به کارگردانی علی احمدی زرین کلایی به مدت 15 دقیقه

زهر در گلستان به کارگردانی امیر محمد خوارزمی به مدت 40 دقیقه

سانس 17 تا 19 مسابقه مستند بین الملل

کوله پشتی آب- پائول به کارگردانی میریام اشتین از کشور آلمان به مدت 7 دقیقه

گاوبندی: راز پایداری به کارگردانی کیپ آندرسن و کیگان کوهن از کشور ایالات متحده آمریکا به مدت 85 دقیقه

سانس 19 تا 21 مسابقه مستند ملی

در جستجوی پلنگ ایرانی به کارگردانی فتح الله امیری به مدت67 دقیقه

مرز پوسیده به کارگردانی علی نیکبخت به مدت26 دقیقه

سانس 21 تا 23 مسابقه مستند بین الملل

فیل ها نمی توانند بپرند به کارگردانی رودریگو سائز و ماریا خوزه مارتینز از کشور شیلی به مدت 49 دقیقه

دانوب – آمازون اروپا: از جنگل سیاه تا دریای سیاه به کارگردانی ریتا اشلامبرگر و مایکل اشلامبرگر از کشور اتریش به مدت 52 دقیقه

سالن شماره دو

سانس 9:15 تا 11:15 نکوداشت

نکوداشت خسرو معصومی «رسم عاشق کشی»

سانس 11:15 تا 13:15 مسابقه مستند ملی

شباویز و پگاه خاموش به کارگردانی رضا محمد پور به مدت29 دقیقه

گوریا به کارگردانی محمد حسین نطری و لیلا فولادوند به مدت64 دقیقه

سانس 13:15 تا 15:15 مسابقه بلند داستانی

بالابان به کارگردانی سید رضا صافی به مدت64 دقیقه

سانس 15:15 تا 17:15 مسابقه کوتاه ملی و بین الملل

مرد نمکی به کارگردانی سید سجاد موسوی به مدت 15 دقیقه

زمین و ما به کارگردانی اسد رضایی به مدت 2 دقیقه

غروب حلزون به کارگردانی آزاد محمدی به مدت 19 دقیقه

زندگی کاغذی به کارگردانی محمد رضا مرادی به مدت 3 دقیقه

تور و ماهی به کارگردانی علی نیکفر به مدت 10 دقیقه

عروس باران به کارگردانی آکو زند کریمی به مدت 7 دقیقه

همیشه تو اول سلام می کنی به کارگردانی سعید نجاتی به مدت 2 دقیقه

میراث به کارگردانی علیرضا کنگاوری ،جواد شکاری به مدت 6 دقیقه

پرواز قاصدک به کارگردانی ایرج محمدی زرینی به مدت 14 دقیقه

زباله به کارگردانی حسین حضوری به مدت 38 ثانیه

مساله باز و بسته به کارگردانی مانیشا گوپتا از کشور هندوستان به مدت 3 دقیقه

سانس 17:15 تا 19:15 بخش نمایش ویژه

جزیره رنگین به کارگردانی خسرو سینایی به مدت 104 دقیقه

سانس 19:15 تا 21:15 بخش جنبی- فیلم های کشور فرانسه

آنجا جنگل بود به کارگردانی لوک ژاکه به مدت 78 دقیقه

سانس 21:15 تا 23:15 مسابقه مستند بین الملل

مردی که می خواست جهان را تغییر دهد به کارگردانی ماریت فابر از کشور هلند به مدت 90 دقیقه

سالن شماره سه

سانس 9:30 تا 11:30 مسابقه بلند داستانی

طعم شیرین خیال به کارگردانی کمال تبریزی به مدت 90 دقیقه

سانس 11:30 تا 13:30 مسابقه مستند بین الملل

بانوی ارومیا به کارگردانی محمد احسانی به مدت 30 دقیقه

پسر کوهستان به کارگردانی یاووز سلیم تاشجی اوغلو از کشور ترکیه به مدت 17 دقیقه

پسماند ماندالا به کارگردانی آلساندرو برنارد و پائولو سرتو از کشور ایتالیا 52 دقیقه

سانس 13:30 تا 15:30 مسابقه مستند بین الملل

وحشی شده به کارگردانی دان کورئان از کشور رومانی به کارگردانی 83 دقیقه

سانس 15:30 تا 17:30 مسابقه انیمیشن و کوتاه ملی و بین الملل

کارگاه آموزشی پروفسور کناپ ار کشور آلمان در زمینه آب و جنگل

سانس 17:30 تا 19:30 بخش جنبی و مسابقه مستند ملی

مادرم بلوط به کارگردانی محمود رحمانی به مدت52 دقیقه

بیجار سری به کارگردانی نادر شیخ الاسلامی به مدت 30 دقیقه

زیستن به کارگردانی محمود کیانی فلاورجانی به مدت 11 دقیقه

سانس 19:30 تا 21:30 بخش جنبی مسابقه انیمیشن ملی

دخترک آت آشغالی به کارگردانی محمد زارع،شلاله خیری به مدت 15 دقیقه

پایین به کارگردانی شادی سعیدی ورنوسفادرانی به مدت 7 دقیقه

حرکت به کارگردانی عباس عباسی وزین به مدت 2 دقیقه

کودکان کویر به کارگردانی سعادت رحیم زاده به مدت10 دقیقه

فانوس لالایی به کارگردانی اصغر صفار و عباس جلالی یکتا به مدت 3 دقیقه

زندگی مورچه ها به کارگردانی مهرداد شیخان به مدت 13 دقیقه

سلفی به کارگردانی بهنام دلداده به مدت 2 دقیقه

درخت به کارگردانی صادق اکبری به مدت100 ثانیه

چرخه به کارگردانی میلاد جعفری سیسی به مدت 4 دقیقه

آواز مینا به کارگردانی مهدی آقاجانی به مدت 3 دقیقه

دزد درخت ها به کارگردانی راشین خیریه به مدت 10 دقیقه

سانس 21:30 تا 23:30 مسابقه مستند ملی

دیاپیر به کارگردانی عبدالعزیز قاسمی به مدت 30 دقیقه

جرعه‌های تاریخ به کارگردانی سید میکاییل موسوی به مدت 21 دقیقه

قربانی به کارگردانی رضا فرهمند ،کیومرث محمد چناری به مدت 45 دقیقه

سینما کانون پرورش کودکان و نوجوانان

سانس 9 تا 11 مسابقه مستند ملی

N28E50 به کارگردانی پیام شادنیا به مدت32 دقیقه

آخرین فرصت درخت به کارگردانی سعید سلیمانی به مدت9 دقیقه

ایران جنوب غربی به کارگردانی محمد رضا فرطوسی به مدت 52 دقیقه

سانس 11 تا 13 مسابقه مستند بین الملل

تراژدی پسماند های الکترونیکی به کارگردانی کوزیما دانوریتزر از کشور فرانسه، اسپانیا، انگلستان به مدت 86 دقیقه

سانس 13 تا 15 مسابقه مستند ملی

زندگی در خور موسی به کارگردانی حجت طاهری به مدت52 دقیقه

زمستان ،عشق و سایر قوانین به کارگردانی یاسر خیر به مدت40 دقیقه

سانس 15 تا 17 بخش جنبی

تهران طبیعت به یغما رفته

سانس 17 تا 19 مسابقه مستند بین الملل

خوراک برای فکر، خوراک برای زندگی به کارگردانی سوزان راکفلر از کشور ایالات متحده آمریکا به مدت 22 دقیقه

جامبو وحشی به کارگردانی نیک واگونر از کشور ایالات متحده آمریکا به مدت 60 دقیقه

سانس 19 تا 21 مسابقه مستند ملی

نوروز در نئور به کارگردانی عبدالله عزیزی به مدت 21 دقیقه

مادر کشی به کارگردانی کمیل سوهانی به مدت 76 دقیقه

سانس 21 تا 23 مسابقه مستند بین الملل

مغاک های یخی به کارگردانی تیری برو از کشور فرانسه به مدت 52 دقیقه

کوهستان گرگ به کارگردانی اریک بالاژ از کشور اسلواکی به مدت 48 دقیقه

پنجمین جشنواره بین الملی فیلم سبز 24 تا 31 اردیبهشت ماه در تهران (سینما فلسطین و مرکز فرهنگی هنری صبا) و همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سینمای ایران به رنگ سبز درآمد/ جشنواره‎ای بین‎المللی برای محیط زیست» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت عصر ایران-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات





جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات