تغییرات اقلیمی با افزایش بیماری های کلیوی همراه است

به گزارش خبرنگار مهر، محققان دانشکده پزشکی دانشگاه کلرادو با آنالیز داده های جهانی دریافتند بیماری مزمن کلیه مرتبط با فشار گرما در جوامع روستایی مناطق گرم و داغ در حال افزایش است.

به گفته محققان این مطالعه، ریسک بیماری کلیوی مزمن ناشی از گرما به دلیل گرمایش جهانی و افزایش موج گرمای شدید افزایش یافته است و این خطر برای برخی گروه های جمعیتی نظیر کشاورزان بسیار بیشتر است.

همچنین محققان تاکید می کنند کاهش میزان بارندگی در افزایش اپیدمی بیماری های کلیه نقش دارد چراکه نتیجه کاهش بارندگی ها، افزایش دما و کاهش منابع آبی و کیفیت آب است.

دکتر ریچارد جانسون، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «نوع جدیدی از بیماری کلیه که در نواحی گرم سراسر جهان اتفاق می افتد، با دما و آب و هوا مرتبط است و یکی از اولین اپیدمی های ناشی از گرمایش جهان است.»

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تغییرات اقلیمی با افزایش بیماری های کلیوی همراه است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X