سقف مجاز حقوق مدیران 5 میلیون و 250 هزار تومان است

معاون سابق دیوان محاسبات با بیان اینکه اضافه خاص یا فوق العاده خاص، مستمر نیست، گفت: سقف مجاز حقوق مدیران 5 میلیون و 250 هزار تومان است.

به گزارش فارس، عباس محسنی معاون سابق دیوان محاسبات در ارتباط تلفنی با بخش خبری 21 شبکه یک سیما درباره مبنای تعیین حقوق گفت: شورای انقلاب در سال 58 لایحه قانونی حداکثر و حداقل حقوق مستخدمان شاغل و بازنشستگان و آماده به خدمت را تصویب کرد که هنوز برقرار است و شامل همه دستگاه‌های عمومی و دولتی می‌شود.

وی با بیان اینکه حداکثر حقوقی که دولت پارسال تعیین کرده بود 7 برابر حداقل حقوق بود افزود: پارسال حداقل حقوق حدود 750 هزار تومان بود که هفت برابر آن، 5 میلیون و 250 هزار تومان می‌شود.

معاون سابق فنی و حسابرسی دیوان محاسبات با بیان اینکه اضافه خاص یا فوق العاده خاص، مستمر نیست ادامه داد: بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری، دولت بایدحقوق مدیران عامل را تعیین کند، بنابراین نباید از 7 برابر حداقل حقوق بیشتر شود.

محسنی بیان کرد: اضافه کاری‌های سال‌های قبل قابل پرداخت نیست زیرا وقتی یک سال بگذرد نمی‌تواند تامین تعهد شود.وی افزود: حدود 15 دستگاه نظارتی داریم که مهمترین آن‌ها دیوان محاسبات ، سازمان بازرسی کل کشور ، سازمان حسابرسی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و ذی حساب است.

معاون سابق فنی و حسابرسی دیوان محاسبات با تاکید بر لزوم شفاف بودن قوانین گفت: باید با بازرسی‌های مستمر و آموزش مدیران، جلوی پرداختی‌های غیر قانونی را گرفت.

محسنی با بیان اینکه در بسیاری از سازمان‌ها هم پرداختی‌های اضافه انجام می‌شود گفت: به علت متعدد بودن آن‌ها و شمار اندک بازرسان، رسیدگی به همه آنها مقدور نیست.


[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سقف مجاز حقوق مدیران 5 میلیون و 250 هزار تومان است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک-پربازدیدها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X