ابعاد فرهنگی و ادبی شیراز می‌تواند حلقه توسعه گردشگری بین ایران و ترکیه شود

معاون گردشگری کشور مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی با اشاره به سفر وزیر گردشگری ترکیه به شیراز گفت: ابعاد فرهنگی و ادبی شیراز می‌تواند حلقه توسعه گردشگری بین ایران و ترکیه شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، مرتضی رحمانی‌موحد  بعدازظهر امروز در نشست خبری مشترک هیئت گردشگری ترکیه با ایران اظهار داشت: بازدید وزیر گردشگری ترکیه و هیئت سرمایه‌گذاران همراه وی از شیراز و بناهای تاریخی و ادبی این شهر می‌تواند توسعه‌بخش حلقه ارتباطی ایران و ترکیه باشد.

وی با بیان اینکه آثار تاریخی و بناهای شیراز ظرفیت جهانی و متعلق به همه انسان‌ها‌ست، گفت: علاقه شاعران ترک زبان به حافظ  و ارتباط و مشابهت‌های فرهنگی دو کشور ایران و ترکیه نشان از این دارد که همکاری دو کشور حد و مرزی ندارد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی با بیان اینکه امید است سفر امروز دستاورد خوبی برای هر دو کشور داشته باشد، افزود: شیراز و استان فارس ظرفیت‌های زیادی در حوزه گردشگری و همکاری با ترکیه دارند.

رحمانی‌موحد استان فارس را یکی از پایگاه‌های مهم برای توسعه گردشگری کشور دانست و خاطرنشان کرد: باید از این ظرفیت به خوبی در جهت توسعه گردشگری استفاده شود.

تنظیم سند چهارمین نشست کمیته فنی ایران و ترکیه

ماهر اونال، وزیر گردشگری و فرهنگ ترکیه در ادامه این نشست اظهار داشت: روز گذشته تفاهم‌نامه و سند چهارمین نشست کمیته فنی ایران و ترکیه در تهران تنظیم شد و به امضا طرفین رسید.

وی گفت: با امضای این تفاهم‌نامه کمیته‌هایی در هر دوکشور تشکیل می‌شود تا موضوعات مندرج در تفاهم‌نامه را پیگیری کنند و امید است همکاری ایران و ترکیه در حوزه فرهنگ، هنر و گردشگری وسیله‌ای برای آشنایی و ارتباط بیشتر دو ملت شود.

اونال با بیان اینکه سفر یک سنت حسنه در فرهنگ ایران و ترکیه است، خاطرنشان کرد: عمل به این سنت حسنه و تلاش برای ترویج این سنت سبب آشنایی با فرهنگ‌های جدید را فراهم می‌کند.

وزیر گردشگری ترکیه با اشاره به علاقه یحیی کمال شاعر بلندآوازه ترکیه به حافظ  شیرازی تصریح کرد: ارتباط این دو شاعر ارتباط دو تمدن بزرگ است و از طریق این ارتباطات می‌توان ابعاد مختلف فرهنگ و اعتقادات مشترک دو ملت را کشف کرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ابعاد فرهنگی و ادبی شیراز می‌تواند حلقه توسعه گردشگری بین ایران و ترکیه شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X