بیمه سلامت اهر برای درمان بیمه‌شدگان 140 میلیارد ریال هزینه کرده است

محمد حسین‌پور سرپرست اداره بیمه سلامت اهر سرپرست بیمه سلامت اهر بابیان اینکه سال گذشته ۸۶ هزار و ۸۴۶ عملیات بیمه گری در دفاتر پیشخوان اهر، ورزقان و هوراند انجام‌شده است، گفت: سال گذشته بیمه سلامت اهر جمعاً اعتباری بالغ‌بر ۱۴ میلیارد تومان برای هزینه‌های درمان بیمه‌شدگان خود هزینه کرده است.

محمد حسین‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهر، با اشاره به عملکرد سال 94 بیمه سلامت این شهرستان، اظهار داشت: شروع رسیدگی به پرونده‌های بستری بیمارستان باقرالعلوم اهر توسط کارشناس این اداره در جهت تسریع در روند پرداخت مطالبات بیمارستان و کاهش زمان فرایندهای رسیدگی، از جمله اقداماتی است که در سال گذشته در اهر صورت گرفت.

وی افزود: به دلیل ارسال پرونده‌های بیمارستانی به مرکز استان جهت رسیدگی نهایی، روند رسیدگی‌ها طولانی شده و در برخی مواقع، باعث اعمال کسورات کارشناسی بسیاری می‌شود که در اسفند سال 94، طی کردن این پروسه به اداره بیمه سلامت شهرستان اهر واگذارشده است.

سرپرست اداره بیمه سلامت شهرستان اهر، در مورد بیماران خاص اظهار کرد: برای پیگیری مسائل دارویی این بیماران، شناسایی و راهنمایی بیماران خاص که تاکنون نسبت به دریافت دفترچه بیمه نشده‌اند، در جلسه‌های بررسی مسائل و مشکلات بیماران خاص به این موضوعات توجه ویژه‌ای داشته‌ایم.

حسین‌پور با اشاره به تعداد بیماران خاص تحت پوشش بیمه سلامت شهرستان اهر و خدمات ارائه‌شده، بیان کرد: بیماران هموفیلی 14 نفر، مزمن کلیوی 25 نفر، تالاسمی 6 نفر، پیوند کلیه 15 نفر و ام‌اس به تعداد 54 نفر جمعاً به تعداد 114 نفر می‌رسد و دارو و خدمات ویژه بیماران خاص توسط کارت هوشمند در بیمارستان ارائه می‌شد.

وی ادامه داد: به دلیل برخی محدودیت‌های کارت هوشمند در سال گذشته، با افزودن گزینه بیمار خاص در سامانه صدور دفترچه، کارت هوشمند حذف شد و در حال حاضر بیماران می‌توانند ‌از داروخانه بیمارستان داروهای خود را رایگان دریافت نمایند و می توان گفت حذف کارت هوشمند بیماران خاص، از اقدامات ارزنده سازمان بیمه سلامت در سال 94 بود.

سرپرست اداره بیمه سلامت شهرستان اهر، بابیان اینکه مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد از بابت هزینه‌های درمان بیمه‌شدگان سازمان بیمه سلامت به‌طور مستمر پرداخت می‌شود، گفت: در طول سال گذشته هزینه‌ای بالغ‌بر بیش از 27 میلیارد و 639 میلیون ریال به داروخانه‌های سطح شهرستان اهر از بابت سهم سازمان هزینه‌های دارویی بیمه‌شدگان به تعداد201 هزار و 294 نسخه پرداختی داشتیم.

وی ادامه داد: برای 48 هزار و 435 نسخه هزینه بیمه‌شدگان که به مراکز پاراکلینیک رادیولوژی، آزمایشگاه و غیره مراجعه کرده بودند، بیش از 12 میلیارد و 432 میلیون ریال پرداخت‌شده است.

حسین‌پور، با تأکید بر اینکه سال گذشته برای 198 هزار و 599 نسخه ارائه‌شده از سوی پزشکان طرف قرارداد جهت ویزیت پرداخت مبلغ 16 میلیارد و 575 میلیون ریال هزینه کرده‌ایم، بیان داشت: همچنین اعتباری بالغ‌بر بیش از یک میلیارد و 32 میلیون ریال به بیمارستان اهر از بابت 454 نسخه هزینه درمان بیماران خاص اهر پرداخت‌شده و به تعداد 2635 پرونده  در 5 ماهه اول سال گذشته، بابت هزینه درمان پرونده‌های سرپایی بیمه‌شدگان 700 میلیون و 264 هزار ریال هزینه صرف شده است.

وی با اشاره به پرداخت مبلغ 80 میلیارد و 165 میلیون ریال از بابت هزینه پرونده‌های بستری بیمه‌شدگان به تعداد 7 هزار و 50 پرونده در 9 ماهه سال 94، تصریح کرد: در مجموع، جمع پرداختی‌های بیمه سلامت شهرستان اهر در سال گذشته نزدیک به 14 میلیارد تومان است.

سرپرست اداره بیمه سلامت شهرستان اهر، با اشاره به اینکه در سال گذشته، سیستم اینترنتی تأیید دارو و خدمات با تلاش همکاران اداره کل بیمه سلامت استان راه‌اندازی شد، خاطرنشان کرد:این اقدام با این هدف انجام شد که بیمه‌شدگان به جز در موارد ضروری و خاص جهت تأیید دارو و خدمات به اداره بیمه مراجعه نکنند و این امر در خود داروخانه‌ها میسر شده که بدین وسیله در وقت و هزینه بیماران صرفه‌جویی و باعث رضایت‌مندی آن‌ها می‌شود.

حسین‌پور در پایان، با تأکید بر اینکه سال گذشته یک مورد دفتر پیشخوان دولتی جهت سهولت خدمات موردنیاز بیمه‌شدگان در شهرستان اهر راه‌اندازی شده است، خاطرنشان کرد: فعالیت دفاتر پیشخوان شهرستان‌های اهر، ورزقان و هوراند در بخش کارمندی، سایر اقشار، خویش‌فرما و روستایی اعم از صدور، تمدید و تعویض و غیره در اهر جمعاً 62 هزار و 526  مورد، در ورزقان 18 هزار و 776 مورد و در هوراند 5544 مورد که جمعاً 86 هزار و 846 عملیات بیمه گری انجام‌شده و مبلغ بیش از یک‌میلیارد و 736 میلیون ریال کارمزد به این دفاتر پرداخت‌شده است.

انتهای پیام / 

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بیمه سلامت اهر برای درمان بیمه‌شدگان 140 میلیارد ریال هزینه کرده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X