۲۰ خصوصیت خانم های شاد -آکا

سایت سرگرمیخواندنی ها و دیدنی ها ,[categoriy]

۲۰ خصوصیت خانم های شاد

۲۰ خصوصیت خانم های شاد -آکا۲۰ خصوصیت خانم های شاد -آکا

آکاایران: ۲۰ خصوصیت خانم های شاد

آکاایران: زنان شاد چگونه هستند؟ اغلب زنان می دانند که همسر یا فرزندان شان چگونه شاد می شوند اما وقتی نوبت به خودشان می رسد این موضوع را جدی نمی گیرند. دنیا پر از زنانی است که به جنبه های منفی خود توجه دارند و به این فکر می کنند که انجام دادن چه کارهایی از آن ها ساخته نیست و چه چیزهایی ندارند؛ باید توجه داشت که شاد بودن برای یک زن یک مهارت و انتخاب متفاوت است.

به گزارش آکاایران: دکتر «بریزندین» استاد دانشگاه کالیفرنیا ضمن تأیید این نکته اشاره می کند نورون های مغزی زنان در بخش زبان و شنیدن ۱۱ درصد از نورون های مردان بیشتر است. (به همین دلیل است که وقتی مردها را صدا می زنیم به ما جواب نمی دهند یا دیر تر عکس العمل نشان می دهند).کورتکس جلوپیشانی که وظیفه اش کنترل شخصی است، در زنان بزرگتر است و زودتر به شرایط بلوغ می رسد و به همین دلیل است که زنان صبور تر از مردان هستند. این ها بخش کوچکی از تفاوت های زنان با مردان است. همان طور که می بینیم این تفاوت ها باعث ایجاد نگرش ها و رفتار های متفاوت در زنان و مردان می شود.

دام های ضد شادی

تحقیقات نشان داده است شش دام مهم وجود دارد که موجب ناخشنودی زنان می شود. این دام ها را می توان با عبارت «تنها اگر» توضیح داد. «تنها اگر لاغرتر بودم، تنها اگر پول بیشتری داشتم، تنها اگر می توانستم مرد رؤیاهای خود را پیدا کنم، تنها اگر می توانستم ترفیع رتبه بگیرم، تنها اگر می توانستم متفاوت تر بودم، تنها اگر شانس بیشتری داشتم، زندگی ام عالی و بی کم وکاست می شد.» این باور های ذهنی نه تنها افراد را خوشبخت تر و شاد تر نمی کند بلکه آن ها را از رضایت و احساس شادکامی نیز دور خواهد کرد. شاید بپرسید ریشه این دام های فکری چیست؟ جواب «ترس » است. این ترس ها در بسیاری از مواقع منشأ غیر واقعی دارند و با توجه و فکر کردن به آن ها زمینه رشد شان فراهم می شود. بنابراین برای شاد بودن سری به باور ها و افکار غیر منطقی خود بزنید و آن ها را مدیریت کنید.

زنان شاد چه می کنند

محققان با بررسی و مطالعه عوامل شادی در زنان مختلف به این نتیجه رسیده اند که:

۱- زنان شاد می دانند کامل گرایی با کمال گرایی متفاوت است، بنابراین به دنبال واقعی نگاه کردن به خود و نقاط ضعف و قوت شان هستند و نگاه آرمانی و اید ه آل گرایانه ندارند.

۲- زنان شاد می دانند ارزش آن ها بستگی به این ندارد که چه دارند و چگونه به نظر می رسند.برای آن ها مهم این است که از چه روابط موفق و سلامت احساسی برخوردارند.

۳- زنان شاد می دانند تنها خودشان هستند که می توانند کاری برای شادبودن خود انجام دهند و نباید آن را به دیگری واگذار کنند و از دیگران انتظار داشته باشند.

۴- زنان شاد درک می کنند امروز تنها روزی است که می توانند از آن مطمئن باشند.آن ها می دانند که از این روز چگونه بیشترین استفاده را کنند.

۵- زنان شاد می دانند که با «نه گفتن» به دیگران فرصتی را پیدا می کنند که به خودشان «آری» بگویند.

۶- زنان شاد اهمیت داشتن قدرت شخصی را درک می کنند و این باور را دارند که زندگی شان متعلق به خودشان است نه وابسته به دیگران.

۷- زنان شاد قدرت انتخاب در زندگی را باور دارند بنابراین به انتخاب های زندگی شان توجه ویژه ای می کنند.

۸- زنان شاد از قدرت بخشش مطلع هستند، چرا که می دانند بخشیدن به یک فرد کمک به او نیست بلکه کمک کردن به خودشان است.

۹- زنان شاد برنامه ویژه ای برای وقت گذراندن با خود دارند و برای شاد زیستن برنامه ریزی می کنند.

۱۰- زنان شاد هرگز موقعیت های بد و اتفاقات ناخوشایند را فراگیر و همیشگی نمی دانند و آن را شخصی ارزیابی نمی کنند.

۱۱- زنان شاد می دانند که خوشبختی و شادمانی بدون تلاش و زحمت نیست، بنابراین در مواقع بروز مشکلات به دنبال حل مسأله و یافتن راه حل های منطقی هستند.

۱۲- زنان شاد می دانند که در هرمرحله از زندگی، چیزی را از دست خواهند داد اما در مقابل، چیزی را هم به دست می آورند.

۱۳- زنان شاد می دانند بخشی از هویت آن ها به شغل و کاری که انجام می دهند مربوط می شود، اما هرگز اجازه نمی دهند همه هویت شان را کارشان رقم بزند.

۱۴- زنان شاد می دانند که می توانند صاحب همه چیز شوند، اما لزوماً همه چیز را در یک زمان به دست نمی آورند.

۱۵- زنان شاد می دانند نگرش مثبت، روابط ارزشمند و زندگی پرمعنا اجزای تشکیل دهنده شادمانی و خوش بختی هستند.

۱۶- زنان شاد خود را باور دارند، قدر شناس و عامل هستند.

۱۷- زنان شاد مقایسه نمی کنند زیرا می دانند همیشه کسانی وجود دارند که بیش از آن ها دارند.

۱۸- زنان شاد می دانند اعتراف کردن به مسائلی که وجود دارد نخستین قدم برای تغییر دادن است.

۱۹- زنان شاد به هر قیمتی وارد یک رابطه عاطفی نمی شوند.آنها ترجیح می دهند عشق برابر و پایدار و با ثبات را تجربه کنند.

۲۰- زنان شاد به دنبال یادگیری و تغییر هستند و هیچ گاه قدرت خلاقیت خود را دست کم نمی گیرند.

وقت را تلف نکنید. به این موضوعات فکر کنید و آن ها را اجرا کنید. این ۲۰ اصل به عنوان راز هایی برای تبدیل شدن به یک زن شاد زندگی شما را دگرگون می کند. فراموش نکنید که هیچ لوازم آرایشی به اندازه «شادی» شما را زیبا نمی کند.

[ منبع این خبر سایت آکاایرام-سرگرمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۲۰ خصوصیت خانم های شاد -آکا» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آکاایرام-سرگرمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X