کمیسیون حل اختلاف معدن کاران لرستان با سازمان ها ایجاد شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان محمدرضا صفی خانی در دیدار با معدن کاران بروجرد در اداره صنعت، معدن و تجارت این شهرستان اظهار داشت: قانون، حوزه اختیارات تمام نهادها را مشخص کرده ولی برای ایجاد تعامل و برطرف کردن سریع مشکلات معدن کاران، کمیسیون تعامل ایجاد شده است.

وی با تاکید بر اینکه معادن نباید اراضی ملی و محیط زیست را تخریب کنند، اضافه کرد: منابع طبیعی و سازمان محیط زیست بدون شک انتظاراتی از معادن دارند که مورد احترام هستند و باید رسیدگی شوند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت لرستان ادامه داد: متاسفانه استان لرستان به رغم داشتن ظرفیت های فراوان در بخش صنعت از نظر فعالیت اقتصادی و ارزش افزوده در این بخش در قعر جدول استان های کشور است.

صفی خانی افزود: تعامل دوسویه بین مردم و سرمایه گذاران با مسئولان باعث ایجاد ثروت، بهبود اقتصاد و رفع معضل بیکاری در استان لرستان می شود.

وی با اشاره به تشکیل کارگروه رفع موانع تولید در استان لرستان اظهار داشت: این کارگروه بسیاری از موانع تولید را حل می کند و قرار است چند جلسه از آن به بررسی مشکلات واحدهای معدنی بروجرد اختصاص یابد.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان لرستان بر لزوم بازسازی ناوگان معدنی استان لرستان تاکید کرد و گفت: متاسفانه برداشت از معادن با دستگاه های موجود صرفه اقتصادی ندارد لذا ایجاد صندوق معدن برای ارائه تسهیلات بانکی و نوسازی ناوگان و ماشین آلات مورد نیاز حوره معدن در استان لرستان در حال پیگیری است.

صفی خانی ایجاد خانه معدن یا تشکل صنفی معدن کاران در بروجرد با توجه به تعدد معادن و نوع تولیدات این مراکز را ضروری دانست و گفت: رسیدگی سریع به مسائل و مشکلات معدن کاران و پیگیری حقوق آنها از مزیت های ایجاد این خانه یا تشکل صنفی است.

وی افزود: حوزه اختیارات معادن بروجرد تا پایان اردیبهشت ماه به این شهرستان تفویض می شود تا مسائل و مشکلات این حوزه با اشراف و نظارت بیشتری پیگیری شوند.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان لرستان بروجرد را از قطب های صنعتی استان لرستان خواند و گفت: بخش صنعت بروجرد زیرساختی قوی برای استان لرستان است که باید حمایت شود.

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد نیز نداشتن متولی در بخش معدن بروجرد را از ضعف های این شهرستان دانست و اظهار کرد: به دلیل نداشتن متولی، بانک اطلاعاتی کاملی از حوزه معدن شهرستان وجود ندارد

محمدرضا علوی زاده افزود: بروجرد از نظر تنوع معادن جایگاه خوبی در استان لرستان دارد که نیازمند حمایت و ساماندهی است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کمیسیون حل اختلاف معدن کاران لرستان با سازمان ها ایجاد شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X