رونمايي از كتابت 'مديريت اسوه، نظام‌واره فرهنگي جامعه' در نمايشگاه كتاب تهران

به گزارش ايرنا، محمود صلاحي رئيس انديشكده مديريت اسوه روز شنبه در آيين رونمايي از اين كتاب اصل اسلام را مديريت اسوه دانست و افزود: ما نبايد اصول مديريت غربي را ايرانيزه كرده و به عنوان مديريت اسوه مطرح كنيم.
وي با انتقاد از استفاده نكردن از آيات و روايات و قول و فعل ائمه در متن زندگي گفت: نگارش و چاپ كتاب هاي متعدد كه تنها زينت بخش كتابخانه ها باشد شايسته نيست و اجراي بدون علم و دانش خسارت هاي زيادي دربردارد.
رئيس انديشكده مديريت اسوه اظهار كرد: 37 سال پيش انقلاب اسلامي به دست حضرت امام خميني(ره)عالي‌ترين مرجع جهان اسلام بنيان گذاشته شد اما متاسفانه نمايي از اين انقلاب در زندگي ما نيست.
وي تاكيد كرد: بايد نمايي از نحوه مديريت اين مرجع عاليقدر داشته باشيم، در اين حوزه نظريه‌پردازي كنيم و براي رسيدن به آن تلاش كنيم.
صلاحي با اشاره به تاسيس دانشكده مديريت اسوه افزود: اين انديشكده تنها مكاني براي حضور تعدادي اندك از صاحبنظران نيست، هر سال از تمام علما، استادان و معلمان و پژوهشگران درخواست مي كنيم كه در اين دانشكده ما را همراهي كنند.
رئيس سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران گفت: بارديگر درخواست خود را تكرار مي كنم كه علما، فضلا و دانشجويان و هر كسي مي‌تواند ايده‌اي درباره مديريت اسوه بدهد، بگويد و دست به قلم شود.
صلاحي گفت: بايد جرياني براي نگارش كتاب‌هاي مديريت‌هاي اسوه ايجاد شود و هر سال هزاران نسخه به زبان‌هاي مختلف منتشر و به ساير كشور‌ها ارسال شود.
وي با اشاره به مفهوم مسجد محوري در كتاب «مديريت اسوه، نظام‌واره فرهنگي جامعه» افزود: مسجد تنها مكاني براي نماز نيست بلكه مكاني براي تربيت است، هيچ نمادي در جهان اسلام مهم‌تر از مسجد نيست و در ارتباط با اجتماع هم نهادي مهم‌تر از خانواده نيست كه شكل گيري پايه اسلام خانواده است.
صلاحي تاكيد كرد: اگر ما مديريت اسلامي را معرفي نكنيم مديريت اسلامي را برايمان تعريف كرده و اجرايي‌اش مي‌كنند، مانند نمونه هايي كه اين روزها شاهد آنها هستيم از جمله داعش، اسلام امريكايي و شيعه انگليسي كه به نام اسلام جنايت ها و اقدامات ضد اسلامي انجام مي دهند.
حجت الاسلام حسن ناصري‌پور دبير انديشكده مديريت اسوه نيز در اين نشست با بيان اينكه در فرآيند موضوعات فرهنگي جامعه دچار تضادهاي فراوان هستيم، افزود: سازمان‌هاي متعددي متولي فعاليت هاي فرهنگي هستند و در طول دو دهه اخير نگاه مقام معظم رهبري به جريان‌هاي فرهنگي نشان مي‌دهد كه در حوزه فرهنگ كار جدي اتفاقي نمي‌افتد كه بايد يك حركت جدي روي دهد.
وي توجه به مقوله فرهنگ از نگاه خود مردم را از ويژگي هاي كتاب «مديريت اسوه، نظام ‌واره فرهنگي جامعه» دانست و گفت:‌ اين كتاب محور موضوعات فرهنگي را مسجد معنا كرده البته مسجد نه به معناي ساختمان مسجد بلكه جايي كه جامعه ما را هدايت كند.
ناصري پور بيان كرد: كتاب «مديريت اسوه، نظام ‌واره فرهنگي جامعه» بحث‌ها و موضوعات نظام آموزشي و كسب و كار را در حوزه مديريت مورد توجه قرار داده و مي تواند در نقاط مختلف كشور مورد استفاده قرار گيرد.
حجت الاسلام حسين نيشابوري نيز در اين نشست با بيان اينكه كتاب «مديريت اسوه، نظام ‌واره فرهنگي جامعه» نگاهي متفكرانه، قرآني و ديني به مفهوم مديريت دارد، تاكيد كرد: بايد اصول مديريت اسوه را به بطن اجتماع آورد و با الهام از آموزه‌هاي قرآن جامعه اي شايسته ايجاد كرد.
وي با اشاره به «محله سلام» در كتاب «مديريت اسوه، نظام ‌واره فرهنگي جامعه» به عنوان جامعه اي برگرفته از آموزه هاي قرآني گفت: در اين محله سلامت روح، سلامت تعادل و بسياري از نكته‌هاي ديگر مورد توجه قرار مي گيرد كه طرح محله نمونه فرهنگ پي‌ريزي شده در اين كتاب رابطه مستقيم با مديريت دارد و مديريت چيزي جز فرهنگ نيست.
حجت الاسلام عباس قدس رئيس گروه جامعه انديشكده اسوه نيز در اين نشست گفت: محله سلام قسمت اجرايي مديريت اسوه است و زير مجموعه مديريت اسلامي مسجد محور است.
وي با بيان اينكه مسجد يك فرهنگ و هدايت اسلامي است، افزود: ملاك از مسجدمحوري در محله سلام اين است كه نمادي از مديريت اسوه در آن اجرايي شود، مسجد محل ابتكار‌ها، خلاقيت‌ها و تمامي شكوفايي استعدادهاست كه بايد در محل مسجد و با مديريت در مسجد شكل بگيرد.
سال گذشته مجموعه كتاب هاي مديريت اسوه شامل«مديريت اسوه، مديريت حُب‌بنيان»، «مديريت اسوه، جستاري تطبيقي بر نگره‌هاي مديريتي» اثر محمود صلاحي در بيست و هشتمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران رونمايي شد و امسال جلد چهارم اين مجموعه با عنوان «مديريت اسوه، نظام‌واره فرهنگي جامعه» با تاكيد بر مفاهيم قرآني توانسته الگويي براي مديريت اسلامي در بيست و نهمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران باشد.
اين كتاب به همت پژوهشگران انديشكده مديريت اسوه در 323 صفحه و شمارگان 5 هزار نسخه روانه بازار نشر شده و در بيست و نهمين نمايشگاه بين ‌المللي كتاب تهران عرضه شده است.
بيست و نهمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران با شعار «فردا براي خواندن دير است» از 15 ارديبهشت ماه در مجموعه نمايشگاهي شهر آفتاب برپا شده است.
قابل ذكر است، اين نمايشگاه تا 25 ارديبهشت ماه ميزبان عموم علاقه مندان مي باشد.
مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خليج فارس (عوارضي اتوبان تهران - قم) روبه روي حرم مطهر امام خميني (ره) قرار دارد.
تهرام/7245/ 3404

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رونمايي از كتابت 'مديريت اسوه، نظام‌واره فرهنگي جامعه' در نمايشگاه كتاب تهران» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X