سيم كشي غيراستاندارد اسپيليت حادثه ساز شد

به گزارش روز شنبه خبرنگار ايرنا ، يك رستوران عرضه غذاهاي فست فود ( غذاي فوري ) در محل ايوان مروايد و يك واحد مسكوني آپارتماني در شهرك صدف جزيره كيش بر اثر اتصال سيم كشي اسپيلت دچار آتش سوزي شدند .
رييس آتش نشاني كيش در حاشيه اين حادثه به خبرنگار ايرنا گفت: پس از اعلام حريق از طريق تلفن 125 ، نيروهاي اتش نشاني كمتر از سه دقيقه در محل حادثه حضورپيدا كردند .
مهدي اسدي زنوز افزود: بر اثر وقوع آتش سوزي دود غليظي داخل رستوران را پر كرده بود و نيروهاي آتش نشاني در قالب امداد و نجات وارد محل حادثه شدند و شش نفر از كارگران اين رستوران كه در طبقه بالاي آن مجموعه در حال استراحت بوده و دچار دود گرفتگي شده بودند را نجات دادند .
وي با بيان اينكه اين حادثه تلفات جاني برجاي نگذاشته است افزود: آتش نشانان پس از خاموش كردن آتش با استفاده از دستگاه فن ، دود حاصل از اتش سوزي را از داخل محوطه به بيرون هدايت كردند.
اسدي زنوز با تاكيد بر اينكه بيشتر موارد ايمني در اين رستوران رعايت شده بود اظهار داشت : غيراستاندارد بودن كابل و سيم كشي اسپيليت و اتصال آن سبب بروز آتش سوزي شد.
وي بروز حادثه توسط اسپيليت ها را يكي از شايع ترين موارد آتش سوزي عنوان كرد وگفت :اين گونه حوادث بيشتر بر اثر دو تكه بودن سيم (كابل ) برق بوجود مي ايد كه برق اصلي را به پنل متصل مي كند .

**يك واحد مسكوني دچار حريق شد
يك واحد مسكوني در منطقه صدف نيز عصر امروز بر اثر اتصال سيم كولر گازي( اسپيليت ) دچار آتش سوزي شد .
رييس آتش نشاني كيش به خبرنگار ايرنا گفت: به رغم هشدارهاي ايمني ، رعايت نكردن استاندارد در سيم كشي سبب بروز آتش سوزي در نقاط مختلف جزيره مي شود.
وي گفت : در اين حادثه پس از اتصالي سيم اسپيليت و اتش گرفتن آن و پرده ، آتش به فرش سرايت كرده و سبب گسترش آتش سوزي در واحد مسكوني شد .
اسدي زنوز با ابراز خرسندي از اين اينكه در اين حادثه نيز تلفات جاني به همراه نداشت اظهار داشت : با توجه به آغاز فصل گرما و استفاده مداوم از اسپيليت ها توصيه مي شود شهروندان براي جلوگيري از بروز حادثه و ايمني بيشتر ،تعمير اين دستگاه را به افراد فني و شركت هاي داراي مجوز بسپارند .
وي تاكيد كرد : در صورت دو تكه بودن سيم سعي شود قسمت اتصالي سيم بيرون از پنل (دستگاه ) قرار بگيرد تا جرقه و اتصال آتش به داخل كشيده نشود .
گفتني است : بيشترين عامل آتش سوزي در جزيره كيش مربوط به كولرهاي گازي دوتكه (اسپيليت ها ) هستند ، اتصالي در اسپيليت ها و تابلوي برق واحد هاي مسكوني، تجاري و سوله ها ، استاندارد نبودن و دو تكه بودن كابل ها موقع نصب از مهمترين عوامل آتش سوزي به شمار مي روند.
1630**1641

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سيم كشي غيراستاندارد اسپيليت حادثه ساز شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X