تاسیس پژوهشکده بخش خصوصی توسط اتاق بازرگانی

رییس اتاق بازرگانی ایران از راه‌اندازی پژوهشکده بخش خصوصی به عنوان پژوهشکده اتاق بازرگانی و همچنین تاسیس فدراسیون‌ها و کنفدراسیون های جدید اقتصادی خبر داد و گفت: مطمئنا پایه پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی در سال جاری گذاشته می‌شود.

محسن جلال پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، ‌گفت: اتاق بازرگانی ایران بر اساس تجربه 10 ماهه گذشته و رفت و آمد هیات‌ها، در سال جدید بازسازی بخش بین الملل اتاق را شروع کرده است و به طور کلی ساختار این بخش را تغییر داده‌ایم.

وی ادامه داد: در این بازسازی تعریف جدید انجام شده است که بر طبق این تعریف جدید اتاق ایران بسیار به دنبال استفاده از قراردادها و ارتباطات چند جانبه بین ایران و کشور‌های دیگر است. ما در اتاق بازرگانی به سرعت به دنبال این موضوع هستیم که از امکان و ظرفیت سازمان‌های چند جانبه که تا امروز بهره نبرده‌ایم استفاده کنیم.

جلال پور افزود: برای سال جاری در بخش بین الملل کارهای بسیار جدی در زمینه هیات‌های اعزامی و پذیرش آن‌ها با رویکردی متفاوت و جدید خواهیم داشت تا به نتیجه ای که مقام معظم رهبری فرمودند یعنی اقدام و عمل حاصل شود.

وی به بیان دیگر تصمیمات جدید اتاق ایران برای سال جاری پرداخت و گفت: در بخش تحقیقات اتاق بازرگانی ایران مصمم است که پژوهشکده بخش خصوصی را به عنوان پژوهشکده اتاق ایران راه اندازی کند. همچنین در سال جاری افزایش تشکل‌ها، تشکیل فدراسیون‌ها و کنفدراسیون‌ها را در برنامه داریم.

رییس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به آخرین وضعیت پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی (WTO ) گفت: شرایط پیوستن ایران بهWTO را در اتاق بازرگانی به عنوان یک اولویت اصلی قراردادیم و مشغول بررسی هستیم. مطمئنا پایه پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی در سال جاری گذاشته می‌شود اما حداقل برای پیوستن نهایی به این سازمان به دو - سه سال زمان نیاز است.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تاسیس پژوهشکده بخش خصوصی توسط اتاق بازرگانی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X