تخصیص 137 میلیارد ریال از صندوق توسعه ملی برای آبرسانی روستاهای خراسان رضوی

مسعود پاپلی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تخصیص ردیف اعتبارات صندوق توسعه ملی برای تکمیل مجتمعهای آبرسانی روستایی کشور در دولت یازدهم صورت گرفته است.
وی ادامه داد: در این چارچوب برای کل کشور 15 هزار میلیارد ریال اختصاص یافته است.
معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی گفت: سهم این استان از اعتبارات هزار و 10 میلیارد ریال برای تکمیل 43 مجتمع آب روستایی با پوشش 724 روستا است.
وی افزود: تاکنون از این میزان 137 میلیارد ریال تخصیص داده شده است.
پاپلی افزود: در این چارچوب باید ساخت 117 دستگاه حلقه چاه، تجهیز 145 حلقه چاه، اجرای 85 کیلومتر خطوط برق، لوله گذاری در طول هزار و 700 کیلومتر شبکه های توزیع، 37 هزار مترمکعب مخزن ذخیره و نصب 10 هزار مورد انشعاب انجام شود.
وی ادامه داد: اعتبارات تخصیص یافته امسال جوابگوی تکمیل و ساخت 13 مجتمع روستایی است که در مجموع 208 روستا با جمعیت 137 هزار نفر را در بر می گیرد.
معاون شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی گفت: تمهیدات لازم برای اجرای این پروژه ها از جمله عقد قرارداد با پیمانکاران و تولیدکنندگان اتخاذ شده است.
وی افزود: انتخاب محل ساخت و تکمیل 43 مجتمع روستایی در خراسان رضوی در روستاهایی صورت گرفت که از نظر آبرسانی با مشکل بیشتری روبرو هستند.
پاپلی ادامهداد: رفع مشکلات آبرسانی در روستاهای خراسان رضوی در مجموع به سه هزار و 130 میلیارد ریال اعتبار نیازمند است.
شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی با خدمات رسانی به دو هزار و 400 روستا یک میلیون و 500 هزار نفر از جمعیت شش میلیون نفری این استان را زیر پوشش دارد.
3027/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تخصیص 137 میلیارد ریال از صندوق توسعه ملی برای آبرسانی روستاهای خراسان رضوی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X