جایگاههای سی ان جی غیر استاندارد در قزوین تعطیل می شوند

به گزارش خبرنگار مهر، منوچهر حبیبی در اولین جلسه شورای استاندارد استان در سال جاری که شنبه شب در استانداری برگزار شد اظهار داشت: جایگاههای سی ان جی باید استاندارد و ایمنی لازم را داشته باشد بویژه جایگاههایی که متعلق به شهرداری است باید با رفع نواقص فنی زمینه خدمت رسانی مناسب و ایمن را برای شهروندان فراهم کند.

وی افزود: تمامی جایگاههای سی ان جی در استان که نقص فنی دارند و از بندهای ۱۶ گانه استاندارد خارج شده اند ۱۵ روز فرصت دارندنسبت به رفع عیوب خود اقدام کنند درغیر این صورت نسبت به تعطیل شدن آنها اقدام خواهد شد.

عرضه محصولات سالم با مشارکت بخش خصوصی باشد

حبیبی در خصوص محصولات سالم در حوزه مواد غذایی گفت: اگر محصول سالم تولید شود بازارخود را دارد و مصرف کننده حاضر است اگر قیمت این نوع کالا کمی هم گرانتر بود آن را تهیه کند لذا در این زمینه نباید به بخش دولتی و شهرداری ها متکی بود و بخش خصوصی خودش میتواند موفق عمل کند.

وی بیان کرد: شهرداری در همکاری صمیمانه خود دو مکان را برای عرضه محصولات سالم انتخاب کرد که مورد توجه بخش خصوصی قرار نگرفت که در تداوم این همکاری یک نقطه دیگر تعیین شده که امیدواریم مورد توجه قرار گیرد تا بازارچه کالاهای سالم در قزوین راه اندازی شود.

آسانسورهای دولتی رفع عیب شود

معاون عمرانی استانداری قزوین تصریح کرد:یکی ازمشکلات دیگر استاندارد نبودن برخی آسانسورهایی است که درادارات نصب شده ومتاسفانه علیرغم تذکر اداره استاندارد هنوز برخی از این آسانسورها مشکلات فنی دارد که باید بسرعت رفع شود.

وی اضافه کرد: دانشگاهها و ادارات یک ماه فرصت دارند نسبت به رفع عیب و نقص فنی و رسیدن به استاندارد اقدام کنند در غیراینصورت نسبت به پلمب آن اقدام خواهد شد.

حبیبی اظهارداشت: تولیدات داخلی و بومی باید حمایت شود اما در شرایط مساوی تا میدان رقابت حفظ شود و در این زمینه شرکت های داخلی و بومی که کالای مرغوب و با قیمت مناسب تولید کنند در اولویت قرار می گیرند.

معاون عمرانی استانداری قزوین در خصوص شرکت های دانش بنیان گفت: تولیدات این شرکتها باید استاندارد لازم را داشته باشد تا مورد توجه مصرف کننده قرار گیرد.  

در ادامه نیازعلی ابراهیمی پاک رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: اگر قرار است بازارچه محصولات سالم در استان راه اندازی شود باید سبدی از انواع کالا مانند میوه، مرغ سبز، مواد غذایی در آن عرضه شود تا بتدریج بتوانیم مصرف این کالاها را ترویج کنیم.

وی گفت:تولید محصولات گلخانه ای، شیر با بار میکروبی زیر ۱۰ هزار، مرغ سبز و ماهی تازه در استان صورت می گیرد که با عرضه آن در بازارچه های محصول سالم می توان بتدریج مردم را به مصرف این کالاها تشویق کرد.

علیرضا کشاورز قاسمی رئیس اتاق بازرگانی قزوین هم گفت: مکانی که از سوی شهرداری برای ایجاد بازارچه و عرضه محصولات سالم پیشنهاد شد مورد توجه بخش خصوصی و تولیدکنندگان قرار نگرفت که ضمن تقدیر از همکاری بسیار خوب شهرداری درخواست می کنیم در صورت امکان زمین در منطقه ای مناسب به این کار اختصاص دهد و یا مکان دیگری تعیین شود.

حمیدرضا الموتی معاون خدمات شهری شهرداری قزوین هم در پاسخ به پیشنهاد استقرار بازارچه در بوستانها گفت: قرار نیست کاربری پارک ها با استقرار فروشگاه و نیازهای برخی نهادها و ادارات تغییر کند و مردم از فضای سبز مناسب بی بهره شوند.

وی اضافه کرد:استقرار بازارچه محصولات سالم در بوستانها منطقی نیست و بهتر است این مراکز در تعاونی های روستایی که محصولات غذایی و کشاورزی ارائه می کنند مستقر شوند.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جایگاههای سی ان جی غیر استاندارد در قزوین تعطیل می شوند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X