آیا ترانه علیدوستی میداند چه طرحی روی دستش تتو کرده است ؟ + تصاویر

نشست خبری عوامل فیلم سینمایی فروشنده پس از بازگشت از فرانسه؛ شامگاه دوشنبه 10 خرداد با حضور اصغر فرهادی، ترانه علیدوستی و شهاب حسینی در خانه همایش برگزار شد.

در حاشیه نشست خبری تصاویری در سرویس عکس برخی خبرگزاری ها منتشر شد که نشان می داد ترانه علیدوستی اقدام به خالکوبی بر دستان خود کرده است.

ترانه علیدوستی

 

ترانه علیدوستی

 

پس از انتشار عکس تتوی ترانه علیدوستی عده معتقد بودند این تصویر ساختگی است و آن را محصول بکارگیری نرم افزار فتوشاپ دانستند اما مرور عکسهای خبرگزاری ها و همچنین پرس و جو از برخی حاضران در محل، صحت عکس را تایید کرد.

دقت در عکس نشان می داد که این علامت ساده و معمولی نمی تواند باشد چنانکه استفاده از این نشانه در میان گروه های خاص فمنیستی و طرفداران فمینیسم نیز رواج دارد و یکی از مشهور ترین آنها جنبشی به نام «جنبش پروچویس pro choice» است که یکی از سرسخت ترين حاميان و فعالین مدافع حق سقط جنین محسوب می شوند.

 

جنبش

تصویر از یکی تجمعات پرو چویس/  «بدن من، حق من، سلامتی من شعار» این گروه است

 

این گروه بر خلاف گروه های دیگر مثل پرو لایف (prolife)، پرو فامیلی(pro family) و پرو چایلد (pro child) با گرایش های متفاوت نشانه های مربوط به خود را دارند، از همین علامت معروف استفاده می کند که بر دستان علیدوستی دیده می شود. 

نشان خالکوبی شده بر دستان ترانه علیدوستی مخصوص فمینیست های لیبرال است

نشان خالکوبی شده بر دستان ترانه علیدوستی مخصوص فمینیست های لیبرال است که در تعریف خود به تبیین جایگاه زنان بر اساس حقوق برابر و موانع مصنوعی در برابر مشارکت زنان در عرصه عمومی که فراسوی خانواده و خانه‌داری واقع شده، می‌پردازد.

 

جنبش فمنیستی

تصویر تقابل پروچویس ها و پرولایف ها در بروکسل که سر انجام پلیس به خشونت متوسل شده و آنها را مورد ضرب و شتم شدید قرار داد

بر همین اساس جنبش پروچویس یکی از جنبش های فمنیستی است. این جنبش معتقد است که سقط جنین باید برای زنان آزاد و در دسترس همه آن ها باشد. جرقه این جنبش در سال 1973 و پس از آن زده شد که دادگاه عالی آمریکا در حکمی اعلام نمود که قانون اساسی آمریکا حق سقط جنین را محترم می شمارد.

آمارهای تعجب بر انگیز رسمي سقط جنين در آمريكا

در آمريكا قانوني شدن سقط جنين هر چند فراز و نشيب‌هاي فراواني را طي كرده است اما در هر صورت آمارهاي رسمي سقط جنين در آمريكا به شدت تعجب‌آور و تأسف‌انگيز است.

از سال 1973 (آغاز سقط جنين قانوني در آمريكا) تا سال 2005 بالغ بر 45 ميليون سقط جنين قانوني در اين كشور صورت گرفته است. (موارد سقط جنين غير‌قانوني و نيز افزايش شديد به كارگيري روش­هاي ضد بارداري را بايد جداگانه در نظر گرفت.)

این عده با استفاده از این نشان مخصوص ادعا می کنند نبايد عليه سقط جنين قانون‌گذاري کرد.

خالکوبی نشان فمنیست ها بر دستان ترانه علیدوستی بازیگر ایرانی در حالی است که در کشور ایران طبق قوانین تطبیق شده با فقه و شرع سقط جنین محدودیت های قانونی دارد و تنها پس از طی روند تعریف شده با اجازه نهاد های صاحب صلاحیت امکان پذیر است. 

این گروه ازدواج را نوعی تجاوز می دانند و زنان را به پناه بردن به ادارات و شرکتها خارج از چارچوب خانواده تشویق می نمایند. به این سبب شاهد از هم فروپاشی خانواده ها و گسترش خانواده های تک والدی در جهان غرب هستیم.

نگاه اسلام به ازدواج

اما نگاه اسلام نسبت به ازدواج ورای امور جنسی نگاهی مقدس و معنوی است. اسلام با تشویق و تأکید مسلمانان بر اقدام به این امر مسئولیتها و وظایف خانوادگی را جزو وظایف دینی آنها قلمداد نمود. و راه رشد معنوی و رسیدن به تکامل و رشد انسانی را ازدواج می داند.اسلام در ازدواج اهداف بی شماری را دنبال می کند که در تفکر فمینیسم این اهداف جایگاهی ندارد.

 

ترانه علیدوستی و حنا

 

حال صرف نظر از این که آیا این خانم بازیگر عامدانه یا سهوا چنین علامتی را بر دست خود خالکوبی کرده است، آیا بهتر نبود قبل از انجام چنین کاری، بررسی راجع به علامت انجام می داد؟

نظر به این مهم که ترانه علیدوستی مادر یک فرزند خرسال به نام حنا است، آیا درج چنین نشانی بر بدن یک بازیگر زن که در جایگاه مادری است، ابهام ندارد؟

آیا خانم علیدوستی نمی داند که فمینیست ها، دیدگاه تساوی حقوقی زن و مرد اسلام و سایر ادیان الهی را قبول ندارد و به بهانه ی احقاق حقوق زنان، در جهت اهداف استعماری قدم برمی دارند؟

[ منبع این خبر سایت ایران-اخبار می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آیا ترانه علیدوستی میداند چه طرحی روی دستش تتو کرده است ؟ + تصاویر» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایران-اخبار منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X