اسقف اعظم كاراكاس خواهان فراخوان همه پرسی علیه مادورو شد

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری اروپاپرس، اوروسا تاكید كرد كه هنگامی كه مكانیسم های قانونی و جمع آوری امضاها فعال شدند، شورای ملی‌ انتخاباتی باید به قانون اساسی‌ عمل كرده و اجازه یك رفراندوم بركناری را بدهد نه اینكه مانع از آن شود .
این كاردینال اعتراف كرد كه سمت وی، فعالیت سیاسی نیست اما به عنوان كشیش كلیسا باید به صلح در كشور كمك كند .
وی گفت :من دلیل اینكه دیوان عالی ، قانون عفو و آشتی ملی‌ كه از سوی اكثریت اپوزیسیونی كه مجلس ملی‌ را در دست دارد مورد مطالعه خوبی‌ قرار گرفت و تصویب شد را مغایر قانون اساسی‌ اعلام كرد، نمی فهمم.
اسقف اعظم تصریح كرد :زندانیان سیاسی باید آزاد شوند .دفتر اسقف اعظم كاراكاس بارها و از سال 2005 تاكید كرده كه نباید هیچ كسی‌ به دلایل سیاسی در حبس باشد ، این افراد باید مورد عفو قرار گیرند و آزاد شوند .این چیزی است كه در بیانیه سازمان اسقف های اعظم كه روز 27 آوریل (8 اردیبهشت ) برگزار شد به تصویب رسید .باید «لدزما» ، «سبایوس» ، «لوپز» (رهبران مخالف دولت ) و همه زندانیان سیاسی كه نام آنها را نمی‌ دانیم آزاد شوند.
سازمان اسقف های اعظم ونزوئلا در بیانیه خود گفته بود: ونزوئلایی ها هیچ وقت از كمبود دارایی ها و كالاهای اساسی برای تغذیه و سلامتی افزون بر دیگر مصیبت ها نظیر افزایش جرم و جنایت مرگبار و غیر انسانی ، جیره بندی ناپایدار برق و آب و فساد عمیق در تمامی سطوح دولت و جامعه ، رنج نبرده بودند.
وی همچنین، دعوت به گفت و گویی كه از سوی «پیئترو پارولین» نفر دوم كلیسای كاتولیك پس از پاپ انجام گرفت را یادآور شد .
به عقیده كاردینال ، وضعیتی كه ونزوئلا در آن به سر می‌ برد ، یك گفت و گوی فوری و مذاكرات سیاسی برای خروج از بحران را ایجاب می‌ كنند .
بنا بر این گزارش ، حزب مخالف «میز وحدت دمكراتیك» ونزوئلا روز چهارشنبه هفته گذشته ، شروع به جمع آوری امضا برای برگزاری همه پرسی برای بركناری مادورو كردند و در ظرف سه روز در طوماری كه به امضای یك میلیون و 850 هزار نفر رسید، دست یافتند .
برگزاری همه پرسی یكی از راه های قانونی مخالفان دولت برای عزل رئیس جمهوری ونزوئلا محسوب می شود.
این در حالی‌ است كه شورای ملی‌ انتخاباتی ، شرط برای آغاز روند برگزاری رفراندوم را جمع آوری 200 هزار امضا اعلام كرده بود و انتظار نداشت كه مخالفان این تعداد امضا را جمع آوری كنند . با این حال ، شورا حاضر نیست اجازه دهد كه یك رفراندوم برگزار شود .
اروپام *5*491* شبد ** 1528* 1095

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اسقف اعظم كاراكاس خواهان فراخوان همه پرسی علیه مادورو شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X