درگیری میان معترضان به بستن گذرگاه مرزی اتریش وایتالیا باپلیس

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی ایتالیا (انسا)، تظاهرات گروه تندروی 'بلك بلوك' و آنارشیست ها علیه بستن گذرگاه مرزی میان ایتالیا و اتریش به تنش با ماموران و درگیری با پلیس كشیده شد.
تظاهركنندگان به سوی ماموران پلیس حمله كردند و در جریان این درگیری ها یك مامور زخمی شد. حدود 500 نفر در دو دسته در این تظاهرات اعتراضی شركت كردند. دسته اول سعی در شكستن صفوف و موانع پلیس برای رسیدن به راه آهن كرده و به پرتاب ترقه و مواد انفجاری به سوی ماموران پرداختند. پلیس نیز در واكنش به سوی معترضین یورش برد و با گاز اشك آور سعی بر متفرق كردن آنها كرد .
اغلب معترضین از شهرهای مختلف ایتالیا خود را برای شركت در این تظاهرات به این منطقه مرزی رساندند و برخی نیز از المان، اتریش و اسپانیا به آنها پیوستند.
بسیاری از معترضین با چهرهای پوشیده و لباس های سیاه رنگ علیه پلیس و خبرنگاران شعار دادند.
این درحالی كه 'ولفنگ سوبوتكا' وزیر كشور جدید اتریش با بیان اینكه منطقه مرزی برنرو دیوار كشی نمی شود و این گذرگاه بسته نخواهد شد گفت: اگر ایتالیا وظیفه خود را انجام دهد حتی نیاز به كنترل مرزی نیست. ما از طرح متئو رنتزی نخست وزیر ایتالیا دررابطه با پناهجویان حمایت می كنیم و نیاز به ایجاد ساختارها وتدابیر لازم در لیبی و سایر كشورهای مبدا مهاجران است.
گفتنی است كه در اوایل اردیبهشت ماه و در پی اعلام مقامات اتریشی مبنی بر كنترل منطقه مرزی 'برنرو' برای جلوگیری از ورود پناهجویان از ایتالیا به این كشور، نخست وزیر ایتالیا نیز هشدار داد كه این اقدام برخلاف مقررات اروپا است.
'هلموت توماك' رئیس پلیس اتریش ، پیشتر از بكار گیری 250 مامور پلیس در مرز 'برنرو' با ایتالیا خبر داد و گفت: در صورت نیاز سرباز نیز به این منطقه اعزام می شود كه البته بستگی به تصمیم وزارت دفاع دارد.
وی همچنین با اشاره به ایجاد حصار مرزی میان ایتالیا و اتریش برای جلوگیری از ورود پناهجویان به این كشور گفت: این تصمیم نیز بستگی به ایتالیا دارد.
اروپام**461 **1856
http://www.ansa.it/sito/notizie/mondo/europa/2016/05/07/migranti-viennanessun-muro-al-brennero_f210de04-d627-460e-816e-79dc4eae370f.html

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درگیری میان معترضان به بستن گذرگاه مرزی اتریش وایتالیا باپلیس» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X