نهمین جشنواره اردیبهشت تئاتر همدان برگزار شد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان شامگاه پنجشنبه در این جشنواره گفت: امروز شاهد بالندگی تئاتر در استان بر خلاف مشکلات و کمبودهای مالی هستیم و امیدواریم این گونه گردهمایی های فرهنگی در رشد و گسترش هر چه بیشتر این گونه هنری فاخر موثر واقع شود.
فاضل عبادی ادامه داد: در تعاریف تئاتر را بیان کننده مشکلات جامعه و مسائل اجتماعی و فرهنگی می دانند به این دلیل توجه بیشتر نویسندگان و کارگردانان به مشکلات روزمره و همه گیری که در جامعه وجود دارد و بیان آنها از این طریق موجب پیوند و ارتباط وثیق محصول نهایی با تماشاگران خواهد شد.
وی عنوان کرد: هنرمندانی که با درد و رنج و مصائب فرهنگی و اجتماعی جامعه خویش آشنا باشند برای درمان آن به زبان هنر نمایش
نسخه های بهتری خواهند داشت.
وی تصریح کرد: آموزش مستمر این هنر و نیز افزایش دانش روز جهانی و رو به پیشرفت آن موجب بالندگی، پیشرفت و عرضه نمایشی مخاطب پسند خواهد شد چرا که شاید یکی از عوامل اجتماعی رکود در استقبال ازبرخی نمایش ها تکراری بودن و استفاده نکردن از موضوعات و مفاهیم مرتبط با جامعه و درگیر نشدن دل و جان مخاطب با نمایش است.
عبادی افزود: تئاتر را مادر هنر ها می دانند و به فراخور این عظمت باید کوشید تا سواد و دانش لازم نیز فراهم شود تا بتوان ارتباط آن را با بدنه اجتماعی و علاقمندان حفظ کرد و روز به روز بر دایره وسیع تری از مخاطبان دست پیدا کرد.
وی با بیان اینکه تئاتر از آیین های مذهبی و اجتماعی جان می گیرد بیان کرد: جای خوشحالی دارد که روند رو به رشد هنر نمایش استان همدان چه در اجراهای عمومی و چه در جشنواره های منطقه ای،ملی و بین المللی با بهره مندی از بن مایه های فاخر فرهنگی این دیار توانسته است در بین رقبا و سایر استان ها رتبه و اعتبار شایسته پیدا کند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان اضافه کرد: برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان که شاخه ای تخصصی از هنر جهانی است بیش از گذشته نام همدان و هنرمندان نامی آن را در این حوزه پرآوازه کرده است.
در این جشنواره از 14 گروه نمایشی استان تجلیل شد.
7530/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نهمین جشنواره اردیبهشت تئاتر همدان برگزار شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X