مطالبات تأمین اجتماعی از کارفرمایان همدانی به 820 میلیارد ریال رسید

درویشی-تأمین اجتماعی مدیرکل تأمین اجتماعی همدان با اشاره به اینکه ۷۲۷ هزار و ۹۷۵ نفر از جمعیت استان زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند، گفت: مطالبات معوق تأمین اجتماعی از کارفرمایان واحدهای تولیدی و غیردولتی استان همدان به ۸۲۰ میلیارد ریال رسید.

محمد عسگری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی در سطح استان همدان با 11 شعبه اصلی و 11 شعبه اقماری و 380 نفر پرسنل به افراد مشمول این سازمان خدمات مختلف ارائه می‌دهد.

وی با اشاره به جمعیت زیر پوشش این سازمان بیان کرد: 237 هزار نفر بیمه شده اصلی در استان همدان وجود دارد که با احتساب افراد تحت تکفل 727 هزار و 975 نفر را شامل می‌شود که از خدمات و تعهدات سازمان بیمه تأمین اجتماعی استفاده می‌کنند.

مدیرکل تأمین اجتماعی همدان با بیان اینکه 41 درصد جمعیت استان زیر پوشش بیمه این سازمان هستند، افزود: 36 هزار نفر بازنشسته و از کار افتاده در استان همدان وجود دارد که از سازمان تأمین اجتماعی مستمری دریافت‌ می‌کنند.

وی با اشاره به آمار بیمه‌شدگان جدید گفت: سال گذشته 9 هزار و 581 نفر در استان بیمه اجباری شدند که برای نخستین بار شماره بیمه دریافت کردند و لیست حق بیمه آنها توسط کارفرمایان کارگاه‌های تولیدی دریافت شد.

عسگری از کاهش تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در استان همدان خبر داد و افزود: تا پایان سال گذشته 2 هزار و 100 نفر در استان همدان حقوق بیمه بیکاری دریافت می‌کردند که به دلیل اشتغال مجدد در کارگاره‌های مشمول قانون تأمین اجتماعی مقرری بیمه بیکاری 725 نفر قطع شد.

وی با اشاره به مطالبات سازمان تأمین اجتماعی همدان عنوان کرد: تا پایان سال گذشته حدود 820 میلیارد ریال مطالبات معوق از واحدهاى دولتى و غیردولتى داشتیم که به سازمان ما بدهکار هستند.

وى از سرمایه‌گذاری «شرکت شستا» در همدان خبر داد و گفت: شرکت سرمایه‌گذاری سازمان تأمین اجتماعی برای ایجاد کارخانه استحصال اکسید منیزیم از دولومیت در شهرستان نهاوند، هتل 5 ستاره هما و منطقه ویژه اقتصادی جهان‌آباد فامنین اعلام آمادگی کرده است که مجموع رقم سرمایه‌گذاری در یان 3 پروژه 350 میلیارد تومان برآورد شده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مطالبات تأمین اجتماعی از کارفرمایان همدانی به 820 میلیارد ریال رسید» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X