احداث نیروگاه 1200 مگاواتی در ساوه سبب رشد اقتصادی استان مرکزی می‌شود

پلاسمای خون احداث نیروگاه در ساوه وضعیت کلی استان مرکزی به‌ویژه ساوه را تغییر می‌دهد و سبب رشد اقتصاد و پیشرفت چشمگیر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، با اقدام یک شرکت  سرمایه گذار بلژیکی به منظور سرمایه‌گذاری در 6 نقطه کشور که یکی از این مناطق نیز شهرستان ساوه در استان مرکزی است، منبع اصلی مورد مصرف این نیروگاه گاز است که به‌ این‌‌منظور باید در نزدیکی خطوط گاز احداث شود، این نیروگاه با برخورداری از آخرین فناوری دنیا حدود 60 درصد کارایی دارد و آلودگی چندانی ایجاد نمی‌کند.

گرچه سوخت اصلی این نیروگاه گاز است و در شرایطی که این گاز تامین می‌شود سوخت مورد مصرف نیروگاه همان گاز بوده اما باید یک سوخت دیگر جایگزین سوخت اصلی در نظر گرفت، با شرایط فعلی مشکل فشار گاز وجود ندارد

برای این نیروگاه با این مقدار سیکل ترکیبی باید همچنین تسهیلاتی به‌منظور تصفیه آب و پساب‌ها برای تامین آب شیرین تعبیه شود و به نظر می‌رسد آب مورد تقاضای شرکت بلژیکی کم‌تر از استاندارد تعریف شده در این منطقه است و این نیروگاه با مشکلی تامین آب مواجه نیست.

این نیروگاه با استفاده ازکلاس Hو با بهره‌مندی از آخرین فناوری روز دنیا برای نخستین بار در ایران احداث می‌شود که در فاز نخست آن 500نفر و در فاز دوم نزدیک به 100 نفر به منظور همکاری جذب می‌شوند.

نخستین موافقت استان مرکزی و شرکت بلژیکی در راستای انجام این همکاری در ژوئن 2015 بود اما به‌ سبب تغییر مکان زمین پیشنهادی این همکاری به تعویق افتاد، به این‌منظور تحقیقاتی انجام گرفت تا این نیروگاه در بهترین مکاناحداث شود، این شرکت نخستین سرمایه‌گذار خارجی در ایران هست که این سابقه دیرینه به 20-30 سال گذشته دارد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «احداث نیروگاه 1200 مگاواتی در ساوه سبب رشد اقتصادی استان مرکزی می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X