میلاد امام حسین(ع) و ماجرای فطرس

گوید فطرس بال خود را به حسین مالید و بالا رفت و گفت :یا رسول اللَّه ولى امت تو محققا او را خواهند کشت . خبرگزاری تسنیم: شعیب میثمى گوید از امام صادق (ع) شنیدم می فرمود:

که چون حسین بن على (ع) متولد شد خدا جبرئیل را با هزار فرشته دستور داد فرود آیند و رسول خدا (ص) را از طرف او تهنیت گویند، جبرئیل فرود شد و به جزیره ‏اى در دریا گذشت که فرشته ‏اى به نام فطرس از حاملان عرش که خدایش پرشکسته بود و در آن جزیره انداخته بود مکان داشت و هفتصد سال در آنجا خدا را عبادت کرده بود تا تولد حسین بن على (ع)، آن فرشته به جبرئیل گفت :کجا میروى؟

گفت: خدا به محمد (ص) نعمتى داده و مى‏ روم از از طرف خدا و خود مبارک باد گویم.

گفت: مرا با خود ببر شاید محمد برایم دعا کند .

او را با خود برد و چون از تهنیت پرداخت گزارش او را به عرض رساند، پیغمبر به آن فرشته فرمود: خود را به این مولود بمال و به مقام خود برگرد.

گوید فطرس بال خود را به حسین مالید و بالا رفت و گفت :یا رسول اللَّه ولى امت تو محققا او را خواهند کشت و بر من عوضى دارد که هر کس زیارتش کند به او برسانم و هر کس درودش دهد به او برسانم و هر کس طلب رحمت برایش کند به او برسانم و اوج گرفت.

منبع: الأمالی (للصدوق) / ترجمه کمره‏ اى، متن، ص137و138.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «میلاد امام حسین(ع) و ماجرای فطرس» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X