زنان بیشتر قلیان می‌کشند یا مردان؟

به گزارش مشرق، خسرو صادق نیت در دومین همایش مدیران گروه های بهداشت محیط دانشگاه های علوم پزشکی کشور گفت: امسال موضوع قلیان محور اصلی توجه قرار گرفته و لذا این هفته به عنوان قلیان؛ سمی برای سلامت خانواده، نامگذاری شده است.

وی افزود: اقدامات و فعالیت های گسترده ای جهت ارتقاء آگاهی عمومی به ویژه در نسل نوجوان، جوان و زنان کشور در سطح ملی و همچنین در دستور کار بازرسان دانشگاه های علوم پزشکی کشور قرار خواهد گرفت.

صادق نیت خاطر نشان کرد: رشد مصرف قلیان در بین زنان بیشتر از مردان است و مضرات تنباکوهای معطر که به ترکیبات سرطان زای قطعی مانند؛ بنزن و فلزات سنگین آلوده هستند نگران کننده است و می بایست به منظور کاهش و حذف مصرف قلیان به ویژه تنباکو های معطر اطلاع رسانی دقیق صورت گیرد.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار افزود: مطابق پایش بازرسان بهداشت محیط، میزان عرضه مواد دخانی از جمله قلیان در حوزه تحت نظارت 25 دانشگاه علوم پزشکی کشور کاهش و تقریبا به صفر رسیده است که در این میان تعامل نیروی انتظامی، اصناف و دانشگاهای علوم پزشکی کشور نتیجه بخش بوده است.

وی گفت: امسال، مطابق قانون جامع کنترل دخانیات و آیین نامه اجرایی و دستور العمل ساماندهی مراکز عرضه دخانیات، ممنوعیت استعمال مواد دخانی به ویژه قلیان در اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در دستور کار دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات قرار گرفته است و دانشگاه های علوم پزشکی بر کاهش و حذف مصرف مواد دخانی تمرکز و تلاش بیشتری خواهند داشت.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زنان بیشتر قلیان می‌کشند یا مردان؟» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X