گسترش تعاونی‌های زنجیره‌ای و تخصصی در دستور کار وزارت کار/ 50 درصد دهیاری‌ها تحت پوشش تعاونی دهیاران است

کلانتری معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید در تمامی حوزه‌ها، تعاونی‌های تخصصی و زنجیره‌ای داشته باشیم و استانداردهای این تعاونی‌ها در تمامی جزئیات یکی باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، سید حمید کلانتری ظهر امروز در نخستین همایش آموزشی همکاران ستادی و استانی حوزه تعاونی منطقه شمال شرق کشور اظهار داشت: صندوق توسعه ملی، خلاف سال‌های گذشته که تنها 5 درصد منابعش ریالی بوده و مابقی ارزی، در سال‌جاری تصمیم بر این گرفته است که 20 درصد تخصیص منابع را ریالی کند و در 100 شهرستان و 10 استان محروم نرخش را 10 درصد قرار دهد.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در حال حاضر بیش از 50 درصد دهیاری‌های ما تحت پوشش تعاونی دهیاران هستند و نزدیک به 700 تعاونی دهیاری، 14 هزار روستا و دهیاری را تحت پوشش قرار داده‌اند.

کلانتری در زمینه وام‌های بانکی برای تعاونی‌ها اظهار داشت: صندوق وزارت تعاون در حال حاضر تا 7 میلیارد تومان معاملات و یا وام بانکی تعاونی‌ها را تضمین می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: وزارت تعاون 30 تفاهم‌نامه استانی با استانداران و حدود 20 تفاهم‌نامه بخشی و موضوعی با دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها و معاونین آن‌ها امضا کرده و مرتب پیگیر این تفاهم نامه‌ها است که چند درصد پیشرفت داشته‌اند.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به خدمات صدور ضمانت نامه‌های وزارت تعاون تصریح کرد: امسال قرار بر این است که صندوق وزارت تعاون 60 درصد خدماتش را در صدور ضمانت نامه افزایش دهد.

وی گفت: باید در تمامی حوزه‌ها، تعاونی‌های تخصصی و زنجیره‌ای داشته باشیم و استاندارد های این تعاونی‌ها در تمامی جزئیات یکی باشد. در رشته‌هایی که موجود است باید تعاونی‌ها را سازماندهی کنیم تا به زنجیره تعمیم و صادرات برسیم.

کلانتری با اشاره به تامین نیاز تعاونی‌ها خاطرنشان کرد: امسال تاکید ما بر تقویت و تشکیل تعاونی‌های تامین نیاز تولیدکنندگان و مشاغل است.

وی در زمینه راهبردهای طرح تحول بخش تعاون گفت: ترویج فرهنگ تعاون، توسعه مدیریت و توانمندسازی منابع انسانی تعاونی‌ها، تحکیم تعاملات شبکه‌ای، تقویت همکاری‌های بین دستگاهی، تامین منابع مالی و مشوق‌ها، توسعه بازار و برند تعاونی و تعمیم نظارت بر تعاونی ها، راهبردهای 7 گانه طرح تحول بخش تعاون هستند.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: محور امسال برنامه‌های وزارت تعاون، افزایش بهره‌وری در تعاونی‌ها است و چند راهبرد طرح تحول بخش تعاون با صادرات محقق می‌شود. صادرات اولویت دیگر ما در سال جاری است.

وی با یادآور شدن دوران رکود اقتصادی بیان کرد: یکی از اصلی‌ترین راه‌های خروج از رکود اقتصادی توسعه بازار و صادرات است.

کلانتری با تعاریفی از کلمه تعاون افزود: تعاونی، سازماندهی گروه‌های تولیدی خدماتی و حرفه‌ای دارای منابع مشترک برای افزایش درآمد و رفاه است و به تعریفی دیگر تعاونی بهترین راهکار افزایش بهره وری واحدهای کوچک و بزرگ است و آخرین تعریف مهمی که از تعاونی داریم به این صورت است که تعاونی سازماندهی بنگاه‌های کوچک در بازار بزرگ است.

  وی گفت: باید تعاونی محصولی را دنبال کنید، یکی از اهداف ما در سال جاری افزایش بهره‌وری و ایجاد تعاونی‌های متشکل سازمان یافته در گروه‌های شغلی و تولید‌کنندگان است و هیچ‌گاه به‌دنبال افزایش تعاونی‌های کوچک نیستیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گسترش تعاونی‌های زنجیره‌ای و تخصصی در دستور کار وزارت کار/ 50 درصد دهیاری‌ها تحت پوشش تعاونی دهیاران است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X