رئیس سازمان بسیج رسانه: تحزب گرایی آفت رسانه ها در ایران است

مسعود بصیری روز پنجشنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز گلستان اضافه کرد: نتیجه و تاوان پرداختن بیش از اندازه به حزب گرایی، حل نشدن مشکلات اولیه و پیش پا افتاده خبرنگاران و فعالان رسانه ای مانند مشکلات معیشتی است.
وی بیان کرد: به عنوان نمونه و در جریان های اخیر به وجود آمده در پی انتشار عکس یکی از فعالان سیاسی ، رسانه های جریان های سیاسی گوناگون از این موقعیت برای عقده گشایی علیه یکدیگر استفاده کرده و حرمت یک مومن را برای تسویه حساب های شخصی و جناحی نادیده گرفتند.
رئیس سازمان بسیج رسانه کشور افزود: راه چاره پایان یافتن مشکلات خبرنگاران و رسانه ها، تشکیل یک انجمن صنفی قوی و مقتدر بدون در نظر گرفتن وابستگی های سیاسی و جناحی است.
بصیری ادامه داد: متاسفانه عده ای در نبود انجمن و تشکل قوی رسانه ای با راه اندازی یک رسانه و نشریه سعی در القای تفکراتی می کنند که نتیجه آن به خطر افتادن امنیت روانی کشور است.
وی گفت: برخی گمان می کنند ، رسانه ای خوب است که هر گونه خبری را بدون در نظر گرفتن مصالح کشور منتشر کند در حالی که این کار در مواردی موجب زیر سوال رفتن اعتبار کشور و وارد شدن آسیب جدی به امنیت روانی مردم می شود.
رئیس سازمان بسیج رسانه کشور بیان کرد: فعالیت گسترده و بدون ضابطه و قانون شبکه های اجتماعی و غیرقابل نظارت بودن آنها نیز مزید بر علت شده تا هر چند مدت یک بار ، یک اتفاق کوچک و معمولی تبدیل به بحرانی عمومی شود و پیامدهای زیادی نیز برای کشور به همراه داشته باشد.
بصیری افزود: متاسفانه اولویت فراموش شده رسانه ها در جریان انتشار خبرها ، منافع ملی و تلاش برای حفظ آن است که باید این اصل مورد تاکید و ضروری برای فعالان این بخش بازتعریف شود.
وی ادامه داد: در کشوری مانند آمریکا که خود را مهد آزادی بیان می داند هم رسانه ها اجازه انتشار اخباری که تهدید کننده امنیت روانی آن کشور باشد را ندارند و نمی توان در رسانه های این کشور خبری مانند انتشار عکس های خشونت بار و تهدید کننده امنیت روانی مردم مشاهده کرد.
رئیس سازمان بسیج رسانه کشور تعیین ضابطه برای ورود افراد به عرصه خبرنگاری را ضروری دانست و گفت: نبود این قوانین موجب ورود بی حد و مرز افراد ناکارآمد وغیر متخصص شده که نتیجه آن بروز مشکلات دائمی ناشی از انتشار غیرحرفه ای اخبار است.
7331 //6203/1648

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئیس سازمان بسیج رسانه: تحزب گرایی آفت رسانه ها در ایران است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X