برای جلوگیری از انفجار تهران چه باید کرد؟

برای جلوگیری از انفجار تهران چه باید کرد؟ وبلاگ > خبر وبلاگ - حمیدرضا شاه محمدی در مطلب تازه خود در وبلاگ نخبگان خبرآنلاین، درباره معضل انفجار جمعیتی، ترافیکی و آلودگی تهران نوشته است.

این مدرس دانشگاه در آغاز مطلبش نوشته است:

«حدود 15 میلیون نفر یعنی نزدیک به یک پنجم جمعیت کشور در محدوه استان تهران و البرز زندگی می کنند. این در حالی است که 230 سال پیش وقتی تهران پایتخت شد تنها 15 هزار نفر در آن ساکن بودند. هم اینک از 17 میلیون خودرو موجود کشور (در سال 1394) حدود یک سوم در این محدوده تردد میکنند. معضل ترافیک و آلودگی تهران و کلان شهرهای کشور و معضل تامین آب این شهرها موضوعی نیست که بر کسی پوشیده باشد. درگیری بر سر محل پارک اتومبیل بین شهروندان حتی بین همسایه هایی که در یک مجتمع زندگی میکنند اتفاقی روزمره محسوب می شود...»

این عضو وبلاگ نخبگان خبرآنلاین در ادامه می نویسد:

«برای حل ریشه ای معضلات تهران و کلان شهرها، آیا چاره ای بجز جلوگیری از گسترش آنها و مهاجرت بیشتر به این شهرها میتوان تصور نمود؟ نتیجه مطالعات انتقال پایتخت، غیر عملی بودن آن بدلیل نیاز به بودجه کلان اعلان شد. حال آنکه هزینه اینکار میتوانست از محل فروش ساختمانهای دولتی در تهران براحتی تامین شود... اگر نمیتوانیم برای کاهش تراکم جمعیتی در کلان شهرها چاره کنیم، حداقل میتوانیم از گسترش بیشتر آنها جلوگیری کرده و یا سرعت رشدش را کاهش دهیم. برای رسیدن به این مقصود لازم نیست بودجه ای صرف کنیم و کاری بکنیم. بلکه تنها کافیست از انجام برخی کارها خودداری کنیم. برای مثال کافیست هیچ بودجه ای برای توسعه ابنیه دولتی در تهران و کلان شهرها تصویب و هزینه نشود. همچنین برای توسعه مراکز عمومی و خدماتی غیردولتی و کارخانجات مجوزی صادر نشود و در صورت اضطرار، عوارض زیادی برای صدور آن دریافت و صرف ارائه خدمات مشابه در مناطقی که مبدا مهاجرت هستند شود...»

برای خواندن متن کامل این مطلب، اینجا را کلیک کنید.

کلید واژه ها: انتقال کارمندان از تهران - شهرداری تهران - جمعیت تهران - ترافیک - آلودگی هوا -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-وبلاگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برای جلوگیری از انفجار تهران چه باید کرد؟» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-وبلاگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X