از میزبانی دولتی تا آب خوردن‌های مکرر آقای سرلیست

به گزارش خبرنگار مهر، نشست هم اندیشی فراکسیون امید مجلس دهم بعدازظهر امروز با حضور منتخبین مجلس دهم، در حالی در مسجد نهاد ریاست جمهوری برگزار شد که قرار بود این نشست در سالن رایزن دارآباد و به مدت ۲ روز برگزار شود اما بعد از ظهر امروز در مسجد نهاد ریاست جمهوری و به مدت ۴ ساعت برگزار شد. اتفاقی که گمانه های کافی را برای تاثیرگذاری دولت یازدهم بر مجلس دهم و انتخاب رئیس آن، فراهم می‌کند.

شکوری راد، الویری، موسوی لاری، شجاع پوریان، مهرعلی زاده، حسن رسولی، محسن رهامی، حق‌شناس، ظریف، مولاوردی و طیب نیا از جمله مهمانان این نشست هم‌اندیشی بودند و در جمع منتخبین اصلاح طلب مجلس دهم حضور یافتند.

کارت خبرنگاران این برنامه را یکی از خبرنگارانی که به دلیل برخی فعالیت های ضد نظام مدتی را در زندان انفرادی به سر می‌برد، توزیع می کرد و برای ورود به این جلسه نیز، همه خبرنگاران باید از وی کارت ورود دریافت می‌کردند.

در جریان ورود مهمانان به نهاد ریاست جمهوری مینو خالقی منتخب مردم اصفهان از نخستین چهره هایی بود که وارد مسجد نهاد ریاست جمهوری شد.

خالقی قبل از ورود به مسجد با برخی از خبرنگاران و حاضرین در این نشست عکس یادگاری گرفت.

البته در ورودی نهاد ریاست جمهوری، شکوری راد به دلیل عدم هماهنگی برای ورود با ممانعت مواجه شد. در حالی که وی قبل از پیاده شدن از خودروی شخصی مجبور به ترک کردن محوطه ریاست جمهوری شد اما با هماهنگی های بعدی، به جمع مهمانان این همایش پیوست.

در داخل مسجد، ۱۹۰ صندلی برای مهمانان ترتیب داده شده که مسئولین برگزاری اجلاس مدعی شدند که ۱۵۰ نفر در نشست لیست امید شرکت کرده اند اما بیشتر چهره ها ناشناس بودند و اکثر جمعیت حاضر در جلسه از اعضای شورای عالی استانها و اعضای شورای عالی سیاستگذاری امید بودند. البته تعدادی از منتخبان این جلسه را به منظور شرکت در نشست فراکسیون فراگیر اصولگرایان ترک کردند.

در این جلسه، هاشم زهی، فاطمه حسینی، زرآبادی و امیری خامکانی به عنوان هیئت رئیسه سنی در جایگاه در نظر گرفته شده حاضر شده تا جلسه را اداره کنند.

با وجود اینکه اینکه خبرنگاران و عکاسان برای حضور در این برنامه از چند روز قبل دعوت شده بودند، اما عکاسان رسانه های مختلف از ورود به نهاد ریاست جمهوری منع شدند. در حالی که مقابل درب ورود مسجد تجمع کرده بودند.

در این مراسم همچنین اساسنامه فراکسیون امید با حضور منتخبانی که وابستگان شهید از جمله پدر، همسر و برادر شهید داشتند، اساسنامه فراکسیون را رونمایی کردند.

در جریان سخنرانی محمدرضا عارف منتخب مردم تهران در مجلس دهم که یکی از سخنرانان اصلی این مراسم بود، وی به دلیل استرس بالا در طول سخنرانی خود مجبور شد ۴ بار از لیوان آبی که روی میز وی قرار داشت، سربکشد.

رئیس جلسه که هاشم زهی بود نیز در جریان دعوت از ظریف به عنوان یکی دیگر از سخنران این جلسه وی را قهرمان ملی خواند و ظریف نیز در پاسخ به نشانه احترام دست به سینه گذاشته و در برابر او نیم‌خیز شد؛ البته این برنامه تا ساعت ۱۷ رسانه ای بود و بعد از آن خبرنگاران از جلسه خارج شدند تا ادامه برنامه با حضور منتخبین و به طور غیر رسانه ای ادامه داشته باشد.

قرار است نمایندگان راس ساعت ۱۹ در ساختمان مجاور مسجد نهاد ریاست جمهوری حاضر شده و ضمن دیدار با رئیس جمهور، در ضیافت شام روحانی شرکت کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «از میزبانی دولتی تا آب خوردن‌های مکرر آقای سرلیست» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X