مجلس دهم و دولت یازدهم رونق اقتصادی را در اولویت قرار دهند

به گزارش خبرنگار مهر، سید عبدالواحد موسوی لاری در نشست هم اندیشی فراکسیون امید که عصر امروز در مسجد سلمان فارسی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، با اشاره به تجارب جریان اصلاحات در سال ۸۴ اظهار داشت: در چند مقطع از جمله سال ۸۴ با وجود حضور جریان تحول ها در متن تصمیم گیری های قوه مجریه و مقننه مسیر دیگری رقم خورد و یکی دیگر از علل آن عدم انسجام و وحدت نظر در جمع اصلاح طلبان بود.

وی با بیان اینکه از سال ۸۴ تا سال ۹۲ فضای کشور به گونه دیگری پیش رفت و تلخی آن در ذائقه ما و همه ملت باقی مانده است، ادامه داد: سال ۹۲ اتفاق جالبی افتاد و در شرایطی که هیچ کسی فکر نمی‌کرد با یک نگاه صحیح و خردورزانه و همراهی ملت مسیر حرکت به سمتی هدایت شد که امید به آینده را در جامعه احیا کرد.

وزیر کشور دولت اصلاحات تصریح کرد: چهره های تاثیرگذار جامعه به رایزنی و تبادل نظر و در نظر گرفتن حداقل ها به جای حداکثرها و کاهش خواسته های فردی و حزبی توانستند مسیر را به گونه ای هدایت کنند که با خواست عمومی جامعه همراه باشد. خواست مردم عبور از شرایط سخت است.

نایب رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان گفت: با اتفاق نظر تاثیرگذاران و با گذشت برخی بزرگان و کنار رفتن آقای عارف و بیانات خوب و جهت دار و امیدوارکننده آقای روحانی و همراهی احزاب و گروه ها مسیر انتخابات را به سمتی برد که دورنمای تحول و تغییر را نشان داد.

موسوی لاری تاکید کرد: دولت با میثاقی که با مردم بسته بود، حرکت کرد و در عرصه بین الملل گامی بلند برداشته شد و در جهت تامین خواست ملت بزرگترین معضل بین المللی را توانست با خرد و منطق حل کند و راه را برای رسیدن به نقطه مطلوب باز کند.

وی خاطرنشان کرد: از سال ۹۲ تا سال ۹۴ فرصتی بود تا یک بار دیگر، همه تاثیرگذاران همه تجربه ۸۴ را مرور کنند و تصمیم بگیرند و خوشبختانه کار به اینجا رسید که تجربه ۸۴ با تجربه ۹۲ تفاوت پیدا کرد. ناهماهنگی هایی که در سال ۸۴ وجود داشت در سال ۹۲ به انسجام تبدیل شد.

وزیر دولت کشور اصلاحات تصریح کرد جلسات زیادی شکل گرفت و شورای مشورتی، احزاب و گروه های مردم بنیادی که تشکیل شد و همچنین شورای راهبردی با یکدیگر تشریک مساعی کردند تا به یک نقطه مطلوب برسند و تجربه ۹۲ را در ۹۴ تکمیل کنند.

موسوی لاری گفت: امروز مسیری که طی شده مسیر همراهی و همدلی است. شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان از دل این هماهنگی و همراهی بیرون آمد. در این شورا کارگروه هایی تشکیل شد و چند راهبرد اساسی وجود داشت که اولین راهبرد این بود که نظر جمعی مبنا قرار گیرد. راهبرد دوم این بود که از مرکز برای حوزه های انتخابیه تصمیم گیری نشود.

وی افزود: ترکیبی که برای شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان پیش بینی شد شامل احزاب، نمایندگان ادوار، کارگزاران مردم در دوره های مختلف و چهره های شاخص مردمی و تاثیرگذار بود که همه آنها محور تصمیم گیری شدند.

موسوی لاری تاکید کرد: ما در سال ۹۶ باید گام بلندتری نسبت به سال ۹۴ برداریم. ما برای انتخابات مجلس علاوه بر تفاهم و اتحاد برنامه محوری را محور کار خود قرار دادیم یعنی برنامه ای برای مجلس آینده ارائه کردیم. یکی از محورهای دیگر ما برای انتخابات مجلس انتخاب یک شعار بود که متناسب با نیازهای جامعه باشد.

نایب رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان با بیان اینکه رونق اقتصادی جز با همدلی مجلس و دولت امکان ندارد، گفت: مردم کار خود را به خوبی انجام دادند و راه را به خوبی انتخاب کردند و همچنین به خوبی راه رفتند اینک منتخبین مردم و دولت باید رونق اقتصادی را در اولویت و همت خود قرار دهند.

وی در پایان گفت: ما برای انتخابات رقیب را تحقیر نکردیم و آن چیزی که ما روی آن تاکید داشتیم رعایت احترام رقیب و نه واگذاری کار به او بود؛ ما با رقیب یک رقابت جوانمردانه را انجام دادیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مجلس دهم و دولت یازدهم رونق اقتصادی را در اولویت قرار دهند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X