به پدر بزرگ‌های سیاسی نیاز نداریم/ نیازمند روحیه انقلابی هستیم

به گزارش خبرنگار مهر، نشست فراکسیون فراگیر اصولگرایان با سخنرانی غیرعلنی آیت الله موحدی کرمانی و سخنرانی علنی علی لاریجانی برگزار شد.

علی لاریجانی در این نشست گفت: در جنگ ۳۳ روزه در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی موضوع را با حضور سردار سلیمانی  و دوستان در دبیرخانه بررسی کردیم و قرار شد خدمت مقام معظم رهبری گزارش دهیم. آقا مشهد بودند با هواپیما دسته جمعی به مشهد رفتیم.

منتخب مردم قم در مجلس دهم گفت: وضعیت حاد و داغ بود. زمانی که وضعیت را تشریح کردیم رهبری چند نکته فرمودند که سرنوشت جنگ را تغییر داد.

لاریجانی افزود: زمانی که سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان به ایران سفر داشت تعریف کرد زمانی که فرمایشات رهبری انقلاب به جبهه ها منتقل شد سرنوشت جنگ تغییر کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برای ما افتخار است که رهبری ما، فردی پارسا، فقیه، شجاع و با تجربه است. یکی از افتخارات ما این است که در چنین زمانی زندگی می کنیم. کمترین فردی را می شناسم که به مسائل داخلی و بین المللی این چنین تسلطی داشته باشد. ایشان از بحران های داخلی، کشور را به خوبی عبور دادند.

منافع ملی جای چانه زنی و گرایشات سیاسی نیست

وی با تاکید بر اینکه هدف اصلی نمایندگان باید تامین منافع ملی باشد ادامه داد: نمایندگان باید منافع ملی را در بسیاری از امور ترجیح دهند. باید با تعصب به منافع ملی نگاه کنیم، منافع ملی جای چانه زنی و گرایشات سیاسی نیست. منافع ملی جایی نیست که سلایق فکری بخواهند منافع خود را پیگیری کنند.

منتخب مردم قم در مجلس دهم با اشاره به دیدارش با مقام معظم رهبری تصریح کرد: درباره مسائل سیاسی کشور با ایشان صحبت می کردم رهبری فرمودند  مسئله من اصلاح طلب و اصولگرا نیست، افراد باید انقلابی باشند.

لاریجانی گفت: مقام معظم رهبری پیش از این نیز تاکید کرده بودند باید اصولگرای اصلاح طلب بود، به اعتقاد من آنچه برای انقلاب حرکت به وجود می آورد انقلابی بودن مسلکی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تقسیم بندی های بازاری امروز در عرصه سیاسی گفت: این تقسیم بندی ها دردی از کشور دعوا نمی کند و برای مجلس نیز مفید نیست. برخی اصرار دارند سایه گروه های سیاسی بیرونی را روی مجلس بیاندازند این پرده ها باید دریده شود.

انتقاد از سایه گروههای سیاسی در مجلس

وی تاکید کرد: ما نیازی به سایه گروه های سیاسی نداریم ما نیازمند روحیه انقلابی و مکتبی هستیم.

منتخب مردم قم در مجلس دهم تصریح کرد: چه نیاز است ما پدربزرگ های سیاسی داشته باشیم که بیرون از مجلس به ما چیز یاد بدهند.

لاریجانی ادامه داد: اصل بر این است که بدانیم انقلاب  یک حرکت تاریخ‌مند بود و یا حرکتی زنده است، انقلاب نمی تواند امری تاریخ مند باشد، انقلاب امری زنده و پرتحرک است. اهداف و آرمان دارد و روحیه و موتورش، انقلابی بودن است که انقلابی بودن وجه تفاوت تجمع شما با دیگران است.

وی اظهار داشت: جمهوری اسلامی یک کالبد است محتوای آن انقلاب اسلامی است. با در نظر گرفتن این محتوا می توانیم در حوزه اقتصاد با مردمی کردن اقتصاد و ساماندهی آن در چارچوب اقتصاد مقاومتی حرکت کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی استراتژی بین المللی جمهوری اسلامی  را یکی از کم غلط ترین استراتژی ها خواند و گفت:جمهوری اسلامی ظرفیت های زیادی در منطقه ایجاد کرده است مثل ایجاد حزب الله لبنان و استفاده از ظرفیت مردم عراق.

مبارزه با استکبار مبنای حرکت جمهوری اسلامی است

وی با بیان اینکه مبارزه با استکبار مبنای حرکت جمهوری اسلامی است، گفت: نباید تصور کنیم اگر آمریکا در یک زمینه مثل هسته ای با ما توافق کرد دشمنی را ادامه نمی دهد، این ساده انگاری است.

منتخب مردم قم در مجلس دهم با انتقاد از ورود ۹۰ درصد اعتبارات بودجه کشور به بودجه جاری اظهار داشت: کمتر از ۱۰ درصد بودجه کشور به بخش عمران اختصاص داده می شود.

لاریجانی ادامه داد: بیش از ۴۰ درصد کارخانه ها متوقف است و رکود و بیکاری مسئله ای جدی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: سالی یک میلیون شغل جدید ایجاد کنیم که با نرخ رشد حدود ۱۲ درصدی این امر امکان پذیر است بنابراین تحقق آن نیازمند مجاهدت است.

وی با تاکید بر لزوم پیگیری اجرای سیاست های اصل ۴۴ گفت: باید زمینه های صادرات غیر نفتی را فراهم کنیم.

منتخب مردم قم در مجلس دهم با بیان اینکه ۲۰ میلیارد دلار قاچاق اجازه تولید نمی دهد افزود: یک زمانی وزارت اطلاعات تمام منفذهای قاچاق را تعیین کرده بود که باید مسدود شود.

لاریجانی با اشاره به بدهی ۱۱۰ هزار میلیارد تومانی دولت به صندوق های بازنشستگی گفت: با توجه به افزایش حجم بازنشستگان، این بدهی در حال افزایش است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر می خواهیم فکر انقلابی را ادامه دهیم امروز مهمترین موضوع برای پایداری انقلاب موضوع اقتصاد است. باید سیاست های اقتصاد مقاومتی را بر اساس برنامه زمان بندی اجرا کنیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «به پدر بزرگ‌های سیاسی نیاز نداریم/ نیازمند روحیه انقلابی هستیم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X