كشف 100 ميليون ريال چك پول جعلي از خريداران سكه و طلا درالبرز

به گزارش ايرنا، از پليس البرزسردار بخشعلي كامراني صالح افزود : عصر روز گذشته صاحب يك طلافروشي طي تماس با مركز فوريت هاي پليسي 110 اظهاركرده كه زن جواني به طلافروشي وي مراجعه كرده و در ازاي دريافت سه عدد سكه طلا طرح قديم، يك فقره چك 40 ميليون ريالي ارائه كرده است.
وي افزود: با توجه به اظهار صاحب طلافروشي مبني بر اين كه چك ارائه شده مشكوك و جعلي است، بلافاصله مأموران دايره تجسس كلانتري 12 چمران به موقعيت اعزام شدند و نامبرده را به همراه اين چك جهت تحقيقات بيشتر به كلانتري منتقل كردند.
وي گفت: ماموران پس از انجام اقدامات كارشناسي بر روي چك دريافتند كه چك مورد نظر جعلي است اما صاحب چك در باز حويي هاي اوليه ماموران، منكر هرگونه جعلي بودن آن شد ولي در مواجهه با اسناد و مدارك موجود به همدستي دو نفر ديگر كه با ارائه چك پول هاي جعلي اقدام به خريد سكه و طلا از طلافروشي هاي سطح كرج مي كردند، اعتراف كرد.
فرمانده انتظامي استان البرز، افزود: با راهنمايي هاي متهم دستگير شده و اقدامات اطلاعاتي ماموران، دو نفر ديگر از همدستان متهم نيز دستگير ودر تحقيقات مشخص شد كه متهمان، چك پول ها را از يك جاعل حرفه اي تحت تعقيب در شهرهاي شمال غرب كشور تهيه و در ازاي خريد هر 100 ميليون ريال سكه، 40 ميليون ريال به عنوان دستمزد دريافت مي كردند.
وي خاطرنشان كرد: با توجه به امكان گردش چك پول هاي جعلي در بازار، شهروندان به ويژه صاحبان اصناف آگاه باشند تا در صورت دريافت هرگونه چك پول هايي كه به اصل نبودن و يا جعلي بودن آن مشكوك هستند بلافاصله مراتب را با مركز فوريت هاي پليسي 110 در ميان بگذارند.
2098/1535

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «كشف 100 ميليون ريال چك پول جعلي از خريداران سكه و طلا درالبرز» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X